Piątek, 28 czerwca 2024

KONIN: Biznes z nauką

acieśnieniu współpracy nauki z biznesem służą porozumienia podpisane w ostatnich miesiącach przez Konińską Izbę Gospodarczą, reprezentującą Koniński Klaster Budowlany, z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie oraz Wydziałem Zarządzania Politechniki Poznańskiej.
- Współpraca polegać będzie między innymi na tworzeniu i zapewnianiu warunków do transferu wiedzy z nauki do przedsiębiorstw oraz wspieraniu badań naukowych w dziedzinie budownictwa. Bardzo ważnym elementem wspólnego działania będzie organizacja praktyk studentów obu uczelni w firmach należących do Konińskiej Izby Gospodarczej - mówi Michał Czajor, dyrektor instytucji.
      Warto dodać, że Koniński Klaster Budowlany został utworzony w 2010 roku. Jego członkami, poza KIG, są między innymi Franspol Sp. z o.o., Konińska Wytwórnia Prefabrykatów Kon-Bet Sp. z o.o., Electric Sp. z o.o.

www.wkonin.pl