baner na stronę

Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Piątek, 28 czerwca 2024

Przeciwniczkom zabrakło ''chemii''

Ponad dwadzieścia punktów więcej od rywalek zdobyły dziś koszykarki konińskiego MKS, które pokonały we własnej hali MKK Siedlce 92:71.
Kibice, zawodniczki i trenerzy spodziewali się dziś zaciętego spotkania. I tak właśnie było. W pierwszych minutach meczu lepiej zagrały przyjezdne. Na pierwsze punkty koninianek czekaliśmy dwie minuty. Później było już tylko lepiej - w ciągu niespełna sześćdziesięciu sekund MKS zdobył kolejne sześć oczek i prowadził 8:4.

Przy stanie 15:8 odpowiedziały siedlczanki. Udało im się dogonić gospodarzy na dystans trzech punktów. Od tego momentu prowadzenie koninianek systematycznie rosło. Po pierwszej kwarcie wygrywały 25:17. W drugiej kwarcie przewaga MKS zwiększyła się o jedno oczko.

Po zmianie stron dominacja koninianek z każdą minutą była coraz wyraźniejsza. Coraz słabsze rywalki nie wytrzymały szybkiego tempa narzuconego przez MKS.

Kluczowa była kwarta nr 3, którą zawodniczki z naszego miasta zwyciężyły 30:21. W ostatniej części meczu podopieczne Tomasza Grabianowskiego rzuciły o trzy punkty więcej od przeciwniczek.

- Pomimo, że wygraliśmy ponad dwudziestoma punktami, to trzeba przyznać, że ten mecz do najłatwiejszych nie należał – powiedział po końcowej syrenie trener Tomasz Grabianowski.
A inteligentne koninianki współpracowały wyśmienicie. Warto dodać, że w spotkaniu z MKK Siedlce 27 punktów zawodniczki MKS zdobyły po rzutach „za trzy”. Już za tydzień lider – MKS Konin wyjedzie do Ostrowa Wlkp., gdzie zagra w meczu na szczycie 1. Centralnej Ligi Kobiet z wiceliderem - Ostrovią. Relacji „na żywo” z tego meczu będzie można posłuchać na antenie Radia Konin.