baner na stronę

Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Piątek, 28 czerwca 2024

Udany rewanż koszykarek MKS

Emocjonująca końcówka, walka do ostatniej syreny – tak w skrócie opisać można mecz na szczycie koszykarskiej 1. Centralnej Ligi Kobiet. Lider rozgrywek - koniński MKS pokonał dziś na wyjeździe plasującą się na drugiej pozycji Ostrovię Ostrów Wlkp. 67:64. Po dziesięciu minutach gry gospodarze prowadzili 17:12. Druga kwarta, a w szczególności jej druga połowa należała do koninianek, które odrobiły stratę i do przerwy wyszły na jednopunktowe prowadzenie (31:30).

Po zmianie stron skuteczniej zagrały Ostrowianki. Podopieczne trenera Kaspra Smektały wypracowały przed ostatnią częścią meczu czteropunktową przewagę.

Najwięcej emocji przyniosła kwarta numer 4. Na pięć minut przed końcem meczu Ostrowia odskoczyła koniniankom na siedem oczek.
W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak koszykarki MKS. Doskonale funkcjonowała konińska obrona strefowa. O zwycięstwie MKS zadecydowały dwa niecelne rzuty osobiste Martyny Cebulskiej (przy stanie 65:64 dla MKS) na siedem sekund przed końcem spotkania.

Jak zawsze w meczach, których losy ważą się do ostatniej syreny – i w tym spotkaniu trenerzy kilkakrotnie przerywali pojedynek biorąc „czas”. Jak wykorzystał te przerwy Tomasz Grabianowski.
Po dzisiejszym zwycięstwie koninianki umocniły się na pozycji ligowego lidera. Mają już trzy punkty przewagi nad ostrowiankami.

Przypomnijmy, że po raz ostatni MKS zmierzył się z Ostrovią w połowie stycznia. W meczu ćwierćfinału Pucharu Polski lepsze okazały się ostrowianki, które zwyciężyły koniński zespół 83:67.

Kolejne spotkanie MKS rozegra w najbliższą sobotę. Nasze zawodniczki zmierzą się w Warszawie z reprezentacją AZS Uniwersytet Warszawski.