Piątek, 28 czerwca 2024

Konkurs Języków Obcych w PWSZ

W Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Koninie odbył się Konkurs Języków Obcych - "Językowe Show". W zmaganiach z językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim wzięły udział trzy szkoły: Zespół Szkół Budowlanych w Koninie, Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Językowe show w PWSZ w Koninie
Językowe Show w Koninie odbyło się już po raz drugi. Szkoły miały za zadanie zaprezentować jeden z wcześniej wybranych krajów z danego obszaru językowego, a następnie, publiczność promowała swoją szkołę śpiewając piosenkę.

O nagrodę główną walczyły trzyosobowe drużyny z każdej szkoły. Zadania z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy to m.in.: „Głuchy telefon”; „Słuchanie z j. angielskiego/ j. niemieckiego”; „Pisanie z pamięci”.

Zwycięzcą została reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Koninie. Drugie miejsce otrzymał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, a trzecie - Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie.

Za najlepszy doping jury wyróżniło Zespół Szkół Budowlanych w Koninie. Dla uczniów – widzów, czekały również nagrody losowane przez prowadzących w trakcie trwania show.

Najlepsza drużyna otrzymała tablety o wartości 700 zł każdy, ufundowane przez Rektora PWSZ w Koninie. Druga ekipa otrzymała m.in. karty podarunkowe do Media Markt o wartości 265 zł każdy. Na zdobywców trzeciego czekały m.in. karty podarunkowe w wysokości 200 zł każda.

Konkurs urozmaicił pokaz tańca w wykonaniu studentki PWSZ – Sandry Jasińskiej oraz wykonanie niemieckiej piosenki przez studentkę PWSZ w Koninie – Magdalenę Mańkę.

www.konin.naszemiasto.pl