Piątek, 28 czerwca 2024

Językowe Show w PWSZ w Koninie

W Auli Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Koninie, odbył się wczoraj (tj. 05 marca) Konkurs Języków Obcych - "Językowe Show".

W tegorocznych zmaganiach z językami: angielskim, niemieckim i rosyjskim wzięły udział trzy szkoły : Zespół Szkół Budowlanych w Koninie, Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Językowe Show w Koninie odbyło się już po raz drugi. Formuła konkursu pozostała niezmieniona. Najpierw szkoły zaprezentowały jeden z wcześniej wybranych krajów z danego obszaru językowego, a następnie, publiczność promowała swoją szkołę śpiewając piosenkę. O nagrodę główną walczyły 3 osobowe drużyny z każdej szkoły. Zadania z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy to np.: „Głuchy telefon”; „Słuchanie z j. angielskiego/ j. niemieckiego”; „Pisanie z pamięci”.

Uczniowie byli oceniani przez 5 – osobowe jury w składzie: dr Karina Zawieja- Żurowska (przewodnicząca), mgr. Jolanta Łaniecka, mgr. Elżbieta Soboń, dr Grzegorz Pawłowski, mgr. Anna Targańska Luba. W ocenianiu i pracach jury pomagały studentki neofilologii i zarządzania.

W trakcie imprezy, publiczność dopingowała swoim drużynom. Sponsorzy ufundowali puchar dla szkoły, która najlepiej dopingowała swoją drużynę. Za najlepszy doping jury wyróżniło Zespół Szkół Budowlanych w Koninie. Dla uczniów – widzów, czekały również nagrody losowane przez prowadzących w trakcie trwania show.

Liderami spośród wszystkich szkół okazał się Zespół Szkół Budowlanych w Koninie. 2. miejsce otrzymał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, a 3. miejsce w konkursie drużynowym otrzymał Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie.

Dla urozmaicenia zmagań czekały również pokaz tańca wykonanego przez studentkę PWSZ – Sandrę Jasińską – która wzbudziła duże zainteresowanie wśród męskiej części publiczności i jej partnera oraz wykonanie niemieckiej piosenki przez studentkę PWSZ w Koninie – Magdalenę Mańkę.

Wygrana drużyna otrzymała tablety o wartości 700 zł każdy, ufundowane przez Rektora PWSZ w Koninie – prof. nadzw. dr hab. Mirosława Pawlaka. Druga drużyna otrzymała m.in. karty podarunkowe do Media Markt o wartości 265 zł każdy, zaś trzecia drużyna otrzymała m.in. karty podarunkowe w wysokości 200 zł każda.

Prowadzącymi 2. Konkurs Języków Obcych „Językowe Show” byli studenci: Karolina Grochowska, Mirek Jeżyk oraz Karol Truschke.

Mirosław Jeżyk

PWSZ Konin