Niedziela, 30 czerwca 2024

Nordic Walking

Maszerowali po zdrowie

Starsi i młodsi wielbiciele nordic walking spotkali się koło jeziorka w Morzysławiu, by aktywnie uczcić Światowy Dzień Zdrowia i piętnastolecie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Kto się bał, że podczas marszu ciśnienie podskoczyło mu zanadto, mógł je zmierzyć.
O nordic walking jeszcze piętnaście lat temu mało kto Polsce wiedział. Od kilku lat piechurzy z kijkami są stałym elementem naszego krajobrazu, również konińskiego. W ostatnią sobotę kilkadziesiąt osób, od studentów po seniorów, spotkało na terenie obiektów sportowych w PWSZ w Koninie, by wspólnym marszem po zdrowie zainaugurować sezon obchodów Światowego Dnia Zdrowia.
       Jak podkreślał Piotr Inerowicz, dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia, aktywność fizyczna jest najlepszą profilaktyką strzegącą przed wieloma chorobami. Z wysiłkiem fizycznym nie należy jednak przesadzać, ponieważ nadmiar ruchu może być równie szkodliwy jak jego brak. - Początkującym zaleca się trening trzy-cztery razy w tygodniu, aby nie nabawić się kontuzji. Dziennie to od trzydziestu do czterdziestu minut aktywności – wyjaśnił.

Wirtualny Konin

Marsz po zdrowie

Kilkadziesiąt osób spotkało na terenie obiektów sportowych PWSZ w Koninie, by wspólnym marszem po zdrowie – „Zdrowe bicie serca” – zainaugurować sezon obchodów Światowego Dnia Zdrowia.

Marsz rozpoczął się od porad Iwony Gorzelańczyk, instruktorki nordic walking. Następnie uczestnicy przeszli kilka kilometrów wokół jeziorka w Morzysławiu. Studenci WKFiOZ czuwali w tym czasie przy stanowiskach z aparatami do mierzenia ciśnienia i tętna.

Jak podkreślał dr Piotr Inerowicz, dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia PWSZ w Koninie, aktywność fizyczna jest najlepszą profilaktyką strzegącą przed wieloma chorobami. Z wysiłkiem fizycznym nie należy jednak przesadzać, ponieważ nadmiar ruchu może być równie szkodliwy jak jego brak. – Początkującym zaleca się trening 3-4 razy w tygodniu, aby nie nabawić się kontuzji. Dziennie to 30-40 minut aktywności – wyjaśnił.

konin.naszemiasto

Z kijkami walczą o zdrowe serce

Miłośnicy nordic walking i ci, którzy chcieli dowiedzieć się jaka magia tkwi w sporcie, który opanował cały świat – pojawili się na stadionie w Morzysławiu. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie zorganizowała Marsz po zdrowie Nordic Walking. Wszystko z okazji Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku dbamy przede wszystkim o nasze serce i pamiętamy o kontroli ciśnienia.

www.tvkonin.pl

Marsz po zdrowie

Starsi i młodsi wielbiciele nordic walking spotkali się koło jeziorka w Morzysławiu, by aktywnie uczcić Światowy Dzień Zdrowia i 15-lecie PWSZ w Koninie. Kto się bał, że podczas marszu ciśnienie podskoczyło mu zanadto, mógł je zmierzyć.

O nordic walking jeszcze 15 lat temu mało kto Polsce wiedział. Od kilku lat piechurzy z  kijkami są stałym elementem naszego krajobrazu, również konińskiego.

W ostatnią sobotę (20 kwietnia 2013 r.) kilkadziesiąt osób, od studentów po seniorów, spotkało na terenie obiektów sportowych w PWSZ w Koninie, by wspólnym marszem po zdrowie – „Zdrowe bicie serca” – zainaugurować sezon obchodów Światowego Dnia Zdrowia.

Marsz rozpoczął się od fachowych porad Iwony Gorzelańczyk, instruktorki tego pochodzącego z Finlandii marszu. Potem uczestnicy przeszli kilka kilometrów wokół jeziorka w Morzysławiu. Studenci WKFiOZ czuwali przy stanowiskach z aparatami do mierzenia ciśnienia i tętna.

Nordic walking wymyślono na początku lat dwudziestych XX wieku jako formę treningu dla narciarzy  biegowych. Obecnie trenować może każdy, a dyscyplina ma trzy poziomy aktywności – zdrowotny, fitness, sportowy.

www.mlodziezowykonin.pl