Środa, 19 czerwca 2024

Studia Podyplomowe w PWSZ w Koninie

Oferta studiów podyplomowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie obejmuje 20 kierunków, które są adresowane do absolwentów szkół wyższych, a w szczególności do pracowników urzędów samorządowych, ośrodków pomocy społecznej, instytucji kultury i sztuki, nauczycieli oraz pracowników małych i średnich firm.
konin-studia-podyplomowe-w-pwsz

Tym co wyróżnia studia podyplomowe w PWSZ w Koninie na tle innych uczelni to przede wszystkim fakt, że większość zajęć na studiach jest prowadzona przez doświadczonych praktyków, specjalistów w poszczególnych dziedzinach. Ponadto część studiów jest oferowana i prowadzona we współpracy z partnerami społecznymi i gospodarczymi, m.in.: Urzędem Miejskim w Koninie, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Koninie, Konińskim Domem Kultury, Lokalną Organizacją Turystyczną „Marina”, PTTK Oddział w Koninie oraz Bankiem Spółdzielczym w Koninie, a ich absolwenci oprócz świadectwa ukończenia studiów otrzymują dyplom wystawiany przez PWSZ w Koninie i instytucję współpracującą.

Słuchacze niektórych studiów podyplomowych mają możliwość zdobycia uznanych certyfikatów: „Auditora wewnętrznego systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008” i „Auditora systemu zarządzania BHP”, które są wystawiane przez firmę TÜV Akademia Polska Sp. z o.o. Ponadto słuchacze wybranych studiów mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego, ściśle związanych z problematyką studiów.

W roku akademickim 2011/2012 na studiach podyplomowych w PWSZ w Koninie kształciło się 366 słuchaczy. W ciągu 14 lat funkcjonowania Uczelni zrealizowano i zakończono 75 edycji studiów, które ukończyło 2.712 osób. Jakość kształcenia na studiach podyplomowych jest systematycznie oceniana przez słuchaczy każdej edycji, co pozwala na lepsze powiązanie programów kształcenia z ich oczekiwaniami. Z ankiet ewaluacyjnych wynika, że studia podyplomowe prowadzone przez PWSZ w Koninie są oceniane na mocną czwórkę z plusem.

Dodatkowe informacje na temat studiów podyplomowych dostępne są na stronie internetowej www.pwsz.konin.edu.pl/podyplomowe oraz pod numerem telefonu 63-249-72-34. Rekrutacja trwa do 30 września.