Środa, 19 czerwca 2024

Budowlani świętowali – Portal Wielkopolski Wschodniej LM

Dzień Budowlanych. Pod takim hasłem odbyła się wspólna uroczystość uczniów Zespołu Szkół Budowlanych i studentów zamiejscowego wydziału budownictwa i instalacji komunalnych PWSZ w Koninie oraz Turku.

W Centrum Wykładowo-Dydaktycznym w Morzysławiu młodzież rywalizowała w różnych konkursach. Jednym z nich była potyczka zespołów z PWSZ i ZSB. Uczniowie oraz studenci mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu architektury zabytkowej. W odgadywaniu zdjęć zabytków, lepsi okazali się studenci PWSZ.

Młodzież wzięła również udział w show językowym na budowie, a nagrody za doskonałe wyniki w nauce odebrali uczniowie kierunków zawodowych ZSB. - Chcemy promować kształcenie zawodowe. Zdajemy sobie sprawę z braku fachowców, dlatego wiemy że to należy robić. Rynek oczekuje pracowników z wykształceniem zawodowym, technicznym i inżynierskim. Chcielibyśmy, aby święto Budowlanych przyczyniło się do integracji środowisk związanych z budownictwem- mówił Karol Leszczyński, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Koninie.