Środa, 19 czerwca 2024

Który fach gwarantuje dobre zarobki?

Budowlanka to złoty fach -  przekonują uczniowie i studenci kierunków technicznych z Konina i Turku. Wysokie zarobki, praca w kraju i – przy znajomości angielskiego również poza jego granicami – taką perspektywę daje ta branża - tłumaczyli. W Koninie Dzień Budowlańca świętował dziś Zespół Szkół Budowlanych i turkowski Wydział Budownictwa i Instalacji Komunalnych PWSZ.

Sebastian Kietner i Adrian Wagner – uczniowie konińskiej Budowlanki

W regionie konińskim fachowców w tym kierunku kształci jedna szkoła – Zespół Szkół Budowlanych. W tej chwili w zawodówce i technikum uczy się tam ponad 1000 osób.

Karol Leszczyński – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Koninie

Wielu absolwentów konińskiej "Budowlanki” kończy studia w Turku. Część pracuje w zawodzie. - Ci, którzy chcą zmienić fach nie mają z tym problemu - mówi dr Zbigniew Kosmala, dziekan Wydziału Budownictwa i Instalacji Komunalnych PWSZ.

dr Zbigniew Kosmala - dziekan Wydziału Budownictwa i Instalacji Komunalnych PWSZ w Turku

Dzień Budowlańca odbył się w nowej auli konińskiej PWSZ.