Środa, 19 czerwca 2024

Edukacja nie kończy się po dwudziestce

Kto nie uczy się przez całe życie, uwstecznia się w swojej profesji - przekonują organizatorzy Dnia Kształcenia Ustawicznego w Wielkopolsce
Spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 listopada w konińskiej PWSZ i potrwa od 10:00 do 14:00. Skierowane jest nie tylko do uczniów gimnazjów czy przyszłych studentów, ale do wszystkich mieszkańców regionu, szczególnie do osób szukających pracy. Partnerem i współorganizatorem Dnia Kształcenia Ustawicznego jest konińska PWSZ. Jak mówi dr Artur Zimny, dziekan Wydziału Społeczno-Technicznego, idea kształcenia przez całe życie towarzyszy uczelni już od wielu lat.
dr Artur Zimny, dziekan Wydziału Społeczno-Technicznego

Urszula Adamska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koninie opowie o kształceniu seniorów.

Jak jednak dodaje dyrektor konińskiego oddziału Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Józef Augustiański, przedsięwzięcie nie będzie miało charakteru ściśle naukowego.
Dzień Kształcenia Ustawicznego jest jednym z działań, podjętych w tym roku przez koniński oddział Wojewódzkiego Urzędu Pracy w ramach rozwoju rynku pracy na terenie Wielkopolski.

Początek spotkania 17 listopada o 10:00 w PWSZ przy ul. Przyjaźni.