Środa, 19 czerwca 2024

Językowa zabawa w PWSZ

„Humor, ironia, satyra” - pod takim hasłem przebiegł tegoroczny Dzień Instytutu Neofilologii w konińskiej PWSZ.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy uczestniczyli w czterech konkursach. Podczas zabawy sprawdzili swoją wiedzę, umiejętności językowe i talenty.

Konkursy - recytatorski i tłumaczeniowy odbyły się w dwóch sekcjach językowych. Skecze teatralne zaprezentowano w języku niemieckim. Uczestników konkursów oceniało jury, w skład którego weszli dyrekcja, pracownicy i studenci Instytutu Neofilologii oraz pracownicy KDK i CKiS w Koninie. Pod uwagę brane były nie tylko zdolności i umiejętności językowe uczestników, ale także oryginalność, świeżość ujęcia tematu oraz humor.

Główne nagrody zdobyli: Michał Jóźwiak z II LO w Koninie (konkurs tłumaczeniowy –sekcja angielska), Damian Kucharski z LO w Słupcy (konkurs tłumaczeniowy – sekcja niemiecka), Monika Makarowicz z LO w Kole (konkurs recytatorski- sekcja angielska), Joanna Olejnicka z LO w Izbicy Kujawskiej (konkurs recytatorski – sekcja niemiecka). Praca wykonana przez Patrycję Kmiec, Patrycję Brodę i Agnieszkę Stępniewską zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie plastycznym. W konkursie teatralnym przyznano dwa równorzędne wyróżnienia dla klas I F i III G z II LO w Koninie.

Organizatorem wydarzenia był Instytut Neofilologii PWSZ w Koninie, głównym koordynatorem – mgr Ewa Konieczna. Patronat honorowy nad Dniem Instytutu Neofilologii sprawowali Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Prezydent Konina Józef Nowicki.