Czwartek, 20 czerwca 2024

Jak uczyć się języków obcych?

Instytut Neofilologii PWSZ w Koninie zorganizował konferencję studencką, której tematem było: „Jak uczyć (się) języków obcych?”. Konferencja została wpisana w kalendarz obchodów 15-lecia Uczelni, a jej głównym celem była aktywizacja studentów Neofilologii.

Podczas konferencji wygłoszone zostało dziewięć prezentacji studenckich, a także trzy wystąpienia plenarne.

- Pierwszy wykład plenarny na temat efektywnego nauczania słownictwa wygłosiła profesor dr hab. Kazimiera Myczko. Drugi wykład wygłoszony przez prof. dr hab. Mirosława Pawlaka dotyczył nauczania gramatyki języka obcego. Trzeci wykład plenarny (w języku niemieckim i angielskim) na temat nauczania języków obcych w szkołach niemieckich, wygłosił Frank Sablowski - informuje dr Marek Derenowski z PWSZ Konin.

Prezentacje studenckie dotyczyły różnych zagadnień metodycznych takich jak poprawa błędów, wykorzystanie piosenek w nauczaniu języków, nauczanie gramatyki i słownictwa, dyscyplinie, a także autonomii nauczycielskiej.

Na zakończenie studenci otrzymali upominki przygotowane przez Dział Promocji oraz pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w konferencji.

www.konin.naszemiasto.pl