Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Mistrzowskie akademiczki z PWSZ

Akademiczki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie zostały mistrzyniami Polski w futsalu kobiet. W finale koninianki pokonały reprezentację UAM Poznań 3:1.

Akademickie Mistrzostwa Polski odbywały się w tym roku w Szczecinie. W turnieju wzięło udział szesnaście drużyn podzielonych na sześć grup. Reprezentacja PWSZ Konin rywalizowała w grupie C. Po trzech meczach koninianki zgromadziły na swoje koncie komplet punktów, pokonując AWF Katowice 4:2, UJ Kraków 5:1 oraz US Szczecin 3:1.

Półfinały zawodów zdominowała Wielkopolska, bowiem aż trzy zespoły – PWSZ Konin, UAM Poznań i AWF Poznań – pochodziły z naszego województwa. Ostatecznie w finale spotkały się reprezentacje z Konina i UAM Poznań. Podopieczne Dariusza Sypuły pokonały koleżanki ze stolicy Wielkopolski 3:1 i zostały mistrzyniami Polski. Wśród wyróżnionych indywidualnie znalazły się: król strzelców Kamila Kmiecik (AJD Częstochowa), najlepsza bramkarka Anna Szymańska (Uniwersytet Szczeciński) i najlepsza zawodniczka Natalia Pakulska (PWSZ Konin).

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
2. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
3. Uniwersytet Szczeciński
4. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
5. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
6. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
7. Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
8. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
9. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
10. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
11. Politechnika Rzeszowska
12. Politechnika Śląska w Gliwicach
13. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
14. Uniwersytet Gdański
15. Uniwersytet Opolski
16. Politechnika Łódzka

PWSZ Konin: Małgorzata Michalewska, Jagoda Szewczuk, Aleksandra Sikora, Natalia Pakulska, Anna Jankowska, Karolina Grześkowiak, Agnieszka Szygenda, Sandra Mróz, Michalina Diakow, Sandra Sałata, Sandra Lichtenstein.

www.lm.pl