Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Medyczki triumfują w ''AMP-ach''

parta na zawodniczkach Medyka Konin reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie najlepszą drużyną zakończonych wczoraj Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.
W zawodach wystartowało szesnaście drużyn wyłonionych podczas regionalnych eliminacji. Finały odbyły się w Szczecinie. Najlepsze piłkarki z kraju rywalizowały od czwartku do niedzieli w dwóch halach.

Z bardzo dobrej strony pokazały się drużyny z Wielkopolski. W półfinałach wystąpiły zespoły konińskiego PWSZ, poznańskiego UAM i AWF. Uniwersyteckie piłkarki ze stolicy Wielkopolski pokonały w półfinale koleżanki z AWF po serii rzutów karnych. Koninianki z kolei zwyciężyły  po golach Anny Jankowskiej (2 trafienia), Aleksandry Sikory i Michaliny Diakow AWF Warszawa 4:2.

W pojedynku decydującym o złotym medalu koniński PWSZ zwyciężył UAM 3:1

Piłkarki Medyka zostały uhonorowane także wyróżnieniami indywidualnymi. Najlepszą piłkarką Akademickich Mistrzostw Polski została Natalia Pakulska, z kolei pomiędzy słupkami najlepiej radziła sobie reprezentująca w tych zawodach Uniwersytet Szczeciński - Anna Szymańska.

Końcowa klasyfikacja Finału AMP w futsalu kobiet:
1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
2. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu