Poniedziałek, 24 czerwca 2024

PWSZ Konin Akademickim Mistrzem Polski w Futsalu Kobiet

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie triumfowała w rozgrywanych po raz pierwszy Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet. Po pasjonującym meczu PWSZ wygrał z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie, trzecie miejsce zajęły zawodniczki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Finał był świetnym widowiskiem, które w pełni zrekompensowało brak emocji (choć nie chęci i zaangażowania) w części dotychczasowych meczów. Częstochowianki po pierwszej połowie przegrywały jedną bramką, a w 17. minucie (grano 2x12 minut efektywnego czasu) było już 0:2 dla drużyny opartej na zawodniczkach trawiastego Medyka Konin. Wówczas nastąpił jednak zryw Akademii, dowodzonej kapitan Kamilę Kmiecik. Wygrana MVP turnieju futsalistka AJD strzeliła kontaktową bramkę, a przy wyrównującym golu Katarzyny Matczak asystowała. Po raz kolejny okazało się wówczas, jak szybko sytuacja w meczu futsalowym może się odmienić. Ucieszone wyrównaniem częstochowianki na chwilę przysnęły, przez co sam na sam z Karoliną Klabis znalazła się zawodniczka PWSZ. Gdy już udało jej się minął bramkarkę AJD, ta zdążyła jeszcze sfaulować przeciwniczkę, za co wprawdzie oczywiście otrzymała czerwoną kartkę, ale uratowała swój team przed niechybną stratą gola. Grając z przewagę jednej zawodniczki koninianki nie zdołały już wyjść na prowadzenie, więc zgodnie z regulaminem o mistrzostwie decydowały rzuty karne. Już w pierwszej kolejce zastępująca w bramce Klabis a nominalnie grająca w polu Agnieszka Wolak obroniła strzał rywalki, ale sędziowie nakazali jego powtórzenie, a w powtórce piłka już trafiła do siatki. Po chwili piłkę odbiła najlepsza bramkarka turnieju - Aleksandra Komosa, ale i tym razem arbitrzy nakazali uderzać jeszcze raz i ponownie powtórka była skuteczna! Pomyliła się dopiero w ostatniej, piątej kolejce Katarzyna Bąk (na zdjęciu), trafiając w słupek. PWSZ trafił i tym samym złote medale pojechały do Konina, podobnie jak tytuł najlepszej snajperki mistrzostw, który z 15 golami na koncie wywalczyła Natalia Chudzik.

Trzecie miejsce zajęła ekipa Uniwersytetu Szczecińskiego, która w decydującym meczu pewnie pokonała Uniwersytet Łódzki 4:0. Z kolei trzecie w klasyfikacji uniwersytetów zostały ósme w ogólnej klasyfikacji gospodynie z Uniwersytetu Warszawskiego.

Podium AMP w Futsalu Kobiet:

1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie

2. Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie (1. miejsce w typie: uczelnie społeczno-przyrodnicze)

3. Uniwersytet Szczeciński (1. miejsce w typie: uniwersytety)

Pełna klasyfikacja, szczegółowe wyniki, podsumowanie i tabele można znaleźć na stronie www.futs.al na którą serdecznie zapraszamy! Na tejże stronie znajduje się również galeria z trzeciega dnia Mistrzostw. Jest ona dostepna po KLIKNIĘCIU TUTAJ.

Aby uzmysłowić tym, którzy z futsalem kobiet mają do czynienia po raz pierwszy, jak wysoki jest poziom sportowy podczas finału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, podajemy szeroki skład reprezentacji Polski, która została powołana przez nowego trenera kadry Romana Jaszczaka na konsultacje, które rozpoczynają się od 1 lutego w Opalenicy. Czcionką pogrubioną wyróżniono zawodniczki obecne w Warszawie na AMP.

Bramkarki:

Katarzyna Kiedrzynek (KS Górnik Łęczna), Izabela Godzińska (AZS PSW Biała Podlaska), Daria Antończyk (RTP Unia Racibórz), Katarzyna Jankowska (KKPK Medyk Konin), Anna Szymańska (Pogoń Women Szczecin), Kamila Rosińska (LUMKS Tuszyn), Karolina Klabis (ISD-AJD Gol Częstochowa), Dominika Wylężek (BV Cloppenburg).

Pozostałe zawodniczki:

Marta Mika (RTP Unia Racibórz), Hanna Konsek (RTP Unia Racibórz), Ewa Żyła (RTP Unia Racibórz), Alicja Pawlak (RTP Unia Racibórz), Marta Stobba (RTP Unia Racibórz), Agnieszka Winczo (RTP Unia Racibórz), Anna Żelazko (RTP Unia Racibórz), Patrycja Pożerska (RTP Unia Racibórz), Natalia Chudzik (KKPK Medyk Konin), Donata Leśnik (KKPK Medyk Konin), Sandra Sałata (KKPK Medyk Konin), Aleksandra Sikora (KKPK Medyk Konin), Anna Gawrońska (KKPK Medyk Konin), Dominika Machnacka (KKPK Medyk Konin), Natalia Pakulska (KKPK Medyk Konin), Daria Kasperska (Pogoń Women Szczecin), Jolanta Siwińska (Pogoń Women Szczecin), Katarzyna Barlewicz (Pogoń Women Szczecin), Nataly Barlage (Pogoń Women Szczecin), Joanna Pałaszewska (Pogoń Women Szczecin), Agata Tarczyńska (KŚ AZS Wrocław), Natasza Górnicka (KŚ AZS Wrocław), Joanna Płonowska (KŚ AZS Wrocław), Sylwia Gorbacewicz (AZS PSW Biała Podlaska), Katarzyna Żak (AZS PSW Biała Podlaska), Adriana Sikora (AZS PSW Biała Podlaska), Marta Krakowska (AZS PSW Biała Podlaska), Anna Ciupińska (AZS PSW Biała Podlaska), Karolina Bochra (1.FC AZS AWF Katowice), Karolina Koch (1.FC AZS AWF Katowice), Anna Sznyrowska (KS Górnik Łęczna), Halina Półtorak (TS Mitech Żywiec), Natalia Niewolna (Stilon Gorzów Wielkopolski), Magdalena Łuczak (Rolnik B. Głogówek).

Zawodniczki rezerwowe:

Joanna Operskalska (1.FC AZS AWF Katowice), Joanna Daleszczyk (KKP Bydgoszcz)

Wychodzi 15 z 44 zawodniczek.

Już teraz wszystkich fanów futsalu w wydaniu Akademickim zapraszamy na stronę www.futs.al - gdzie zamieszczane będą wyniki, tabele, artykuły oraz zdjęcia z rozpoczynającego się dzisiaj półfinału AMP w Futsalu.

www.40minut.pl