Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu kobiet

Zespół AZS UAM Poznań w zakończonych wczoraj (8-10.02.2013) w Szczecinie Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet zdobył srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz złoty wśród Uniwersytetów! To największy sukces w historii sekcji futsalu kobiet UAM Poznań, która istnieje od 2003 roku! W meczu finałowym po bardzo zaciętym meczu UAM uległ faworytowi AMP zespołowi PWSZ Konin 1:3.

W turnieju startowało 16 najlepszych zespołów wyłonionych z dwóch półfinałów (półfinał A w Poznaniu - 18 zespołów oraz półfinał B w Cieszynie 20 zespołów). Ponad 200 zawodniczek z całej Polski, a w tym wiele byłych i obecnych reprezentantek Polski oraz zawodniczki czołowych Polskich klubów kobiecych min. Unii Racibórz, Medyka Konin, AWF Wrocław, Górnika Łęczna i wielu innych!

.

Najlepsza trójka AMP 2013 w futsalu kobiet:
1. PWSZ Konin
2. UAM Poznań
3. Uniwersytet Szczeciński

MVP - Natalia Pakulska (PWSZ Konin)
Królowa strzelczyń - Kamila Kmiecik (AJD Częstochowa)
Najlepsza Bramkarka - Anna Szymańska (Uniwersytet Szczeciński)
Najlepsza 5 AMP:
- Dominika Machnacka (UAM Poznań)
- Jolanta Siwińska (Uniwersytet Szczeciński)
- Alicja Zając (AWF Poznań)
- Katarzyna Burek (AWF Warszawa)
- Martyna Zanko (AWFiS Gdańsk)
Skład UAM:
Kamila Rosińska, Katarzyna Osiadło (bramkarki), Dominika Machnacka, Maria Jezierska, Monika Bartkowiak, Magdalena Rosińska, Jagoda Rura, Agnieszka Grzechowiak, Natalia Jacuk, Magdalena Pawłowska, Aleksandra Chojnacka, Ada Zalewska, Marta Jeziorska, Jolanta Grzegorczyk, trener Wojciech Weiss.

www.poznan.pl