baner na stronę

Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu kobiet

Piłkarki PWSZ Konin  wygrały Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet. W finale koninianki pokonały drużynę UAM Poznań 3-1.

Trzecie miejsce wywalczył Uniwersytet Szczeciński (USZ), który w grze o brąz zwyciężył AWF Poznań 3-0.

Turniej, jaki odbył się w Szczecinie, zgromadził na starcie 16 drużyn uczelni wyższych z całej Polski. Tytułu mistrzowskiego broniły zawodniczki USZ, które złoto wygrały przed rokiem w finałach w Warszawie.

Ekipa PWSZ oparta była o piłkarki drużyny Medyka Konin. One też zadecydowały ostatecznie o pierwszej pozycji ekipy z Wielkopolski. W meczu finałowym, przeciwko UAM Poznań dwie bramki strzeliła Natalia Pakulska a jedną Aleksandra Sikora. Honorowe trafienie UAM zaliczyła Dominika Machnacka, która jeszcze niedawno kopała piłkę w Koninie.

W meczu o medale brązowe szczecinianki wygrały z poznańskim AWF 3-0 dzięki dwóm trafieniom byłej golkiperki Pogoni Women a obecnie zawodniczki w polu Olimpii Szczecin - Anity Piotrowskiej oraz kapitan Womenek - Joanny Pałaszewskiej.

Nagrody indywidualne wywalczyły: Anna Szymańska (USZ) - bramkarka, Kamila Kmiecik (AJD Częstochowa) - królowa strzelczyń z 8 golami, Natalia Pakulska - najbardziej wartościowa piłkarka mistrzostw.

Tzw. złota piątka turnieju to: Alicja Zając (AWF Poznań), Jolanta Siwińska (Uniwersytet Szczeciński), Dominika Machnacka (UAM Poznań), Martyna Zańko (AWFiS Gdańsk) i Katarzyna Burek (AWF Warszawa).

Kadra PWSZ Konin wyglądała następująco:

Małgorzata Michalewska, Jagoda Szewczuk, Aleksandra Sikora, Natalia Pakulska, Anna Jankowska, Karolina Grześkowiak, Agnieszka Szygenda, Sandra Mróz, Michalina Diakow, Sandra Sałata, Sandra Lichtenstein.

Trener: Dariusz Sypuła.

Ostateczna klasyfikacja drużyn w finale Akademickich Mistrzostw Polski 2013 w futsalu kobiet to: