Poniedziałek, 24 czerwca 2024

AMP'y dla PWSZ Konin

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie triumfowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu.
Od czwartku do niedzieli włącznie na dwóch halach w Szczecinie odbywały się finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Gospodarzem imprezy był broniący tytułu Uniwersytet Szczeciński. Impreza, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród środowiska akademickiego jak i również piłkarstwa kobiecego skupiła 16 najlepszych drużyn z wyłonionych w regionalnych eliminacjach.

Najlepiej w zawodach spisały się studentki z Wielkopolski, które były reprezentowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie oraz poznański Uniwersytet Adama Mickiewicza i Akademię Wychowania Fizycznego. Ostatni dzień finału mistrzostw upłynął zresztą pod znakiem wielkopolskich pojedynków.

W półfinałach wystąpiły wszystkie trzy akademickie reprezentacje z Wielkopolski. UAM Poznań po remisie w regulaminowym czasie z AWF Poznań pokonał swojego rywala zza między w rzutach karnych. Trzeci zespół z Wielkopolski - PWSZ Konin po golach Anny Jankowskiej (x2), Aleksandry Sikory i Michaliny Diakow pokonał AWF Warszawa (4:2).

Spotkanie finałowe pomiędzy obecnymi mistrzami Wielkopolski z Konina a UAM Poznań zakończyło się korzystnym dla PWSZ wynikiem 3:1. W meczu o trzecie miejsce ubiegłoroczne zwyciężczynie z Uniwersytetu Szczecińskiego pokonały AWF Poznań 0:3.

piłka nożna kobiet

Nagrody dla najlepszych zawodniczek trafiły w ręce piłkarek Medyka Konin i Unii Racibórz czyli dwóch najlepszych klubów piłkarskich w Polsce. Najwięcej goli w turnieju zdobyła pomocniczka raciborskiego zespołu Kamila Kmiecik (studentka AJD Częstochowa). Tytuł najlepiej bramki otrzymała Anna Szymańska (Uniwersytet Szczeciński) natomiast jej klubowa koleżanka z Medyka Konin, Natalia Pakulska (PWSZ) została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw.

Złota piątka: Katarzyna Burek (AWF Warszawa) - Jolana Siwińska (Uniwerystet Szczeciński), Martyna Zańko (AWFiS Gdańsk), Alicja Zając (AWF Poznań), Dominika Machnacka (UAM Poznań)

Klasyfikacja końcowa Finału AMP w Futsalu Kobiet
1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
2. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
3. Uniwersytet Szczeciński
4. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
5. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
6. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
7. Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
8. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
9. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
10.Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
11.Politechnika Rzeszowska
12.Politechnika Śląska w Gliwicach
13.Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
14.Uniwersytet Gdański
15.Uniwersytet Opolski
16.Politechnika Łódzka

Zeńskie grono sędziowskie w AMP reprezentowały Katarzyna Netkowska i Agnieszka Karpińska.

www.kobiecapilka.pl