Niedziela, 23 czerwca 2024

Jeszcze nie studenci, a już na uczelni

„Akademia Młodego Studenta” to projekt realizowany od tego roku akademickiego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie. Jego celem jest popularyzacja edukacji i wzbudzanie zainteresowania zagadnieniami naukowymi oraz rozwijanie postaw twórczych u dzieci i młodzieży.

Przyjęte przez „Akademię Młodego Studenta” założenia są realizowane podczas warsztatów, wykładów, zajęć korekcyjno-gimnastycznych, prowadzonych na uczelni przez pracowników różnych Katedr i Zakładów PWSZ w Koninie. Projekt obejmuje wszystkie typy szkół – podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z powiatu kolskiego, tureckiego, słupeckiego i konińskiego.

Do tej pory w spotkaniach na uczelni udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze Słupcy, które uczestniczyły w specjalnej lekcji zatytułowanej Ich bin Marco und ich bin 10 Jahre alt. Dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Kucharach Kościelnych zaopiekował się Zakład Pracy Socjalnej, a młodzieżą z Gimnazjum ze Ślesina specjaliści z Katedry Morfologicznych i Czynnościowych Podstaw Kultury Fizycznej. Certyfikaty uczestnictwa w akademii otrzymały też dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej prowadzonej przez Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie. Maluchy w czasie ferii zwiedziły główny budynek wraz zakamarkami oraz Bibliotekę Uczelnianą.

Na swoją kolej czekają uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Kole oraz klas mundurowych z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie, Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie oraz Liceum Policyjnego Centrum Szkoleniowego Wiedza w Koninie, dla których Katedra Politologii i Bezpieczeństwa Wewnętrznego przygotowała wykład „Bezpieczeństwo narodowe na przełomie XX i XXI wieku – zagrożenia terroryzmem na przykładzie Izraela”. Opowie o nich dr hab. Wojciech Nowiak, a prezentację broni i amunicji przeprowadzi dr Ireneusz Dziubek. Na parkinku przed Akademikiem nr 2 odbędzie się pokaz Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Zajęcia AMS odbędą się 3 marca 2014 r. w auli PWSZ w Koninie przy ul. Przyjaźni 1. Początek spotkania o 9.30.

aria

zdjęcie: Konin Nasze Miasto