Piątek, 17 maja 2024

Dzień Mechanika

Uczelniane koło NOT przy współpracy z FSNT NOT Konin oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich to organizatorzy „DNIA MECHANIKA”.

Uroczystość odbyła się 19 października w murach naszej Uczelni i była adresowana głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Częścią uroczystości było seminarium „Profesja inżynierska wczoraj, dziś i jutro”, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę inżynierską oraz przez studentów.

Ponadto młodzież przygotowała wystawę pomocy naukowych, jakich używa się w trakcie kształcenia. Udostępniono laboratoria: elektryczne, metrologiczne i komputerowe, by uczniowie mogli się zapoznać ze specyfiką wykształcenia inżynierskiego. Każdy znalazł tu coś dla siebie - można było zaprojektować  dowolny element techniczny, zmierzyć grubość metalu lub  przenieść kostki elektryczne za pomocą robota. Najbardziej zainteresowanym rozdano miłe prezenty, a wszystkich częstowano domowym ciastem upieczonym przez przyszłe panie inżynier.

Współpracujące koło SEP  przy Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych zaprosiło również naszych studentów do zwiedzania laboratorium Energii Odnawialnej.

mata
  • DSC07699