Sobota, 1 czerwca 2024

To coś, o czym ciągle się myśli

Pchli Targ, który od kilku lat organizuje Samorząd Studencki PWSZ w Koninie, daje nie tylko możliwość kupienia używanych drobiazgów za grosze, ale przede wszystkim okazję, by pomóc chorym dzieciom.

Akcja przynoszenia do siedziby samorządu nieużywanych już lub niechcianych staroci i bibelotów trwa kilka tygodni przed ich wyprzedażą. Tegoroczne zbiory rozłożono dziś (18 kwietnia 2013 r.) na czterech stołach. Co było do kupienia, można obejrzeć w galerii zdjęć poniżej (nam bardzo podobała się pomarańczowa świnka).
Najważniejszy był jednak cel – zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Mam Marzenie. W tym roku jest to trójka dzieci: Dominika, Arek i Dawid.
Opowiadała o nich studentom, którzy przyszli na Pchli Targ do auli PWSZ w Koninie, by coś kupić i posłuchać muzyki na żywo, dr Roma Fimińska-Banaszyk, dyrektor Instytutu Ekonomicznego, jednocześnie wieloletni wolontariusz fundacji. – Dawid, spytany, co to jest marzenie, odpowiedział, że to coś, o czym się myśli, kiedy się zasypia, kiedy się budzi i o czym się myśli w ciągu dnia. Jego największym marzeniem jest być zdrowym – tego marzenia nie możemy spełnić, ale możemy spełnić inne. To wyjazd do Fatimy, bo o tym też marzy – dodała.
Marzeniem innej podopiecznej fundacji, Dominiki, jest wyjazd do Disneylandu, aby zobaczyć swoją ulubienicę Myszkę Minnie. Arek marzy o laptopie.
Pchli Targ zakończył się o godzinie 14. Bilans końcowy wykazał w kasie 372 zł i 44 grosze. Dochód ten zostanie przekazany przelewem na konto Fundacji Mam Marzenie oddział w Poznaniu.
Przez cały czas trwania akcji charytatywnej grała muzyka na żywo. Wystąpili: Second of life, Arek Bąkowski i Ludzie Ulicy.
Akcję przygotowali i przeprowadzili nie tylko studenci z samorządu studenckiego, ale też studenci z Koła Wolontariuszy i Klubu HDK PCK przy PWSZ w Koninie.

aria
  • DSC00831