Czwartek, 13 czerwca 2024

Juwenalia 2013

Klucze do bram miasta i uczelni będą znowu nasze! Co prawda symbolicznie, ale zabawy, jakie na ten czas przygotowaliśmy, wcale symboliczne nie będą. 17 maja rozpoczynamy Juwenalia 2013!

Maj to miesiąc kwitnienia kasztanów i matur. My, studenci, maturę mamy już za sobą i teraz maj kojarzy się nam z juwenaliami, czyli dobrą zabawą. Nim rzucimy się w wir atrakcji i niespodzianek,które przygotował Samorząd Studencki PWSZ w Koninie, tradycji musi stać się zadość.

Dzień 1 (17 maja)

Zaczynamy o 19.00.

Tuż po godzinie 19-stej klucze przekażą Józef Nowicki, prezydent Konina oraz prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ. Potem podzielimy się wielkim tortem i innymi atrakcjami. Jedną z nich będzie „Piana party” (dziewczyny z samorządu już zabrały się za jej produkcję J).

Od 20.30 zabawa przy muzyce klubowej. Gwarantuje ją na pewno DJ Neevald, czyli nasz człowiek w wielkim świecie, koninianin i absolwent PWSZ.

Po Piotrku Niwaldzie (22.30-23.00) swoją muzę przedstawi DJW z Bydgoszczy, jeden z pionierów ruchu DJ-skiego w Polsce (dwa razy numer 1 w Polsce według rankingu portalu FTB).

Koncerty pierwszego dnia Juwenaliów 2013 zakończą się około północy.

Później afterparty w konińskich pubach.

Dzień 2 (18 maja)

Drugi dzień będzie nie mniej atrakcyjny. Rozpoczynamy o godz. 18:00. Najpierw zagra Feedback. Ta konińska kapela została założona pod koniec 2012 roku z inicjatywy trzech muzyków – gitarzysty, basisty i perkusisty (Beniamin Gauza, Adam Sakowski, Michał Borkowski).Wokalistką zespołu jest Marta Pankiewicz.

Po Feedbacku, o godzinie 19.00 – Hyziu x Bogu Bogdan x DJ Najtlajf. Ten 22-letni reprezentant Pol Haszu, mocno związany jest ze szczecińskim podziemiem. Ostatnio miał premierę jego najnowszy album „Testament Doświadczeń”.

20.00 – BOYS.

Zespół BOYS powstał w 1991 roku. Kiedyś kojarzony przede wszystkim z muzyką disco polo, obecnie gra w stylu dance. Od początku kompozytorem utworów i autorem tekstów jest Marcin Miller.

O 21.00 – kolejne konkursy i kolejne nagrody.

Kwadrans później Ewa Jach. Do tej pory znana była głównie ze współpracy z Kayah, Kasią Wilk i Mezo. W 2012 roku na debiutanckiej płycie Ewy – „KomPozycje” znalazły się piosenki utrzymanych w klimacie pop. I to je prawdopodobnie usłyszymy w Koninie.

22.20 – ostatnia porcja konkursów.

Na zakończenie, około 22.30 – AbradAb, czyli Marcin Marten – raper i producent muzyczny, znany przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Kaliber 44, którego był współzałożycielem.

Juwenalia 2013 zakończy o północy FIRESHOW!  i afterparty w Klubie Enklawa

SAMORZĄD STUDENCKI PWSZ W KONINIE ZAPRASZA NA JUWENALIA!!!

TV WIELKOPOLSKA  ZAPOWIEDŹ