Piątek, 14 czerwca 2024

Ubezpieczenie 2013/2014 dla studentów

Szanowni Studenci!

• składka na ubezpieczenie będzie przyjmowana tylko od starostów lat lub grup
  • Mail na który można pisać z pytaniami oraz wątpliwościami  ramona.kozlowska@konin.edu.pl
  • ubezpieczenie jest potrzebne do odbycia praktyk studenckich
  • studenci fizjoterapii  - obowiązkowa składka OC (odpowiedzialność cywilna na praktykach)
  • Ubezpieczenie obowiązuje cały rok akademicki
  • W każdym miejscu na świecie
  • Całą dobę
  • Wszelkie informacje będą udzielane drogą elektroniczną
  • Wzór listy do pobierania opłat -starości  (Pobierz)

Składka na ubezpieczenie NNW wynosi 50 zł
Składka na ubezpieczenie OC wynosi 30 zł

Termin składania list oraz wpłat do 15 listopada 2013 roku

Starostowie pobierają wzór listy ze strony www.pwsz.konin.edu.pl (zakładka dla studenta) gotowe listy wraz ze składkami przynoszą do pokoju nr 9 (ul. Przyjaźni 1)
Dział Promocji PWSZ w Koninie do
mgr Ramony Kozłowskiej
Terminy: w każdy czwartek i piątek
w godz. 14:00-16:00

Listy do pobrania (17,35 Kb)

Najcześciej zadawane pytania dot. Ubezpieczenia NNW

Ubezpieczyłem  się w ubiegłym roku akademickim, czy musze ubezpieczyć się i w tym?
Ubezpieczenie NNW jest składką roczną, obowiązuje tylko jeden rok akademicki.

Wpłaciłem składkę na ubezpieczenie NNW, przy wizycie u lekarza mój pesel wyświetlił się na czerwono dlaczego nie jestem ubezpieczony?
Wpłata na ubezpieczenie NNW to nie jest składka do tzw. ubezpieczenia zdrowotnego, czyli w Narodowym Funduszu Zdrowia uprawniająca do bezpłatnych wizyt u lekarza.
Ubezpieczenie NNW  - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków umożliwia otrzymanie odszkodowania, jeżeli doznane uszkodzenie ciała spowoduje trwały uszczerbek na zdrowiu (o uszczerbku decyduje lekarz współpracujący z Towarzystwem).

Bardzo często uszczerbek na zdrowiu wyceniany jest procentowo, np. - złamanie ręki 5%