Sobota, 8 czerwca 2024

Parlament Studnentów

W dniu 13 czerwca 2012 r. w konińskiej PWSZ odbył się sprawozdawczo - wyborczy Parlament Studentów. W pierwszej części Parlamentu omówiono takie zagadnienia jak:
- system elektronicznej obsługi studenta,
- udział studentów w absolutoriach,
- likwidację Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych,
- Własny Fundusz Stypendialny,
oraz podjęto uchwałę w sprawie uzgodnienia zmian w treści Regulaminu studiów PWSZ w Koninie.

W drugiej wyborczej części przeprowadzono wybory uzupełniające do Senatu PWSZ w Koninie. Członkami Senatu zostali: Magdalena Szeflińska, Paulina Rachuba i Jakub Krzemień. Kolejne głosowanie dotyczyło wyborów uzupełniających na członków Komisji Stypendialnej. Zostali nimi: Dagmara Mielcarek, Danuta Stachowiak, Monika Bugaj.

Następne głosowanie na członka Odwoławczej Komisji Stypendialnej, zakończyło się zwycięstwem Joanny Gelegoły. W wyborach na członka Rady Wydziału Społeczno-Technicznego wygrali: Jakub Krzemień, Joanna Glegoła, Dagmara Mielcarek, Paulina Rachuba. W następnej kolejności dokonano wyboru na członka Rady Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia, którym został Tomasz Krzymiński. Członkiem Komisji Rewizyjnej został Daniel Garstka. Zarząd Samorządu Studentów PWSZ został uzupełniony o Dagmarę Mielcarek, Danutę Stachowiak oraz Monikę Bugaj. Jednym z ważniejszych głosowań był wybór nowego Przewodniczącego Samorządu Studentów, jak w poprzednich latach tradycji stało się za dość i kolejny raz Szefową studentów została kobieta. Studentka pierwszego roku filologii germańskiej – Karolina Ryguła. W Wyborach na Wiceprzewodniczących Samorządu Studentów zwyciężyły: Monika Koszewska i Beata Wadelska.

Parlament tradycyjnie zakończył się wolnymi głosami i wnioskami oraz oczywiście gratulacjami dla wybranych studentów do organów kolegialnych Uczelni.