Piątek, 17 maja 2024

Zbiórka krwi w PWSZ

Zbiórka krwi, zorganizowana przez absolwentów i studentów z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy PWSZ w Koninie, odbyła się 21 stycznia 2016 r.

Członkowie klubu HDK PCK przy PWSZ w Koninie zorganizowali zbiórkę krwi wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza. W akcji uczestniczyli studenci oraz mieszkańcy Konina, gdyż o planowanej zbiórce krwi pisały konińskie media. Jak powiedziała Martyna, wiceprezes Klubu, absolwentka pracy socjalnej, ludzie widzą sens takich akcji i chętnie w nich uczestniczą, bo chcą pomagać innym. –Jestem tu, bo inni potrzebują naszej pomocy, a przecież nic nas to nie kosztuje, jeżeli zorganizujemy taką akcję i oddamy krew a możemy w ten sposób uratować życie innym – dodał Przemek, prezes Klubu, absolwent budownictwa, zapytany, czemu po raz kolejny zaangażował się w akcję. Oprócz standardowego zestawu czekolad i coca-coli osoby oddające krew otrzymały w tym roku jabłka i jogurty dostarczone przez koniński zarząd PCK, dzięki pomocy Banku Żywności w Koninie.

Studenci i absolwenci  PWSZ w Koninie po raz kolejny pokazali, że zawsze można na nich liczyć i potrafią pomagać innym. Podczas zorganizowanej przez nich akcji zarejestrowało się 35 dawców, zebrano około 14 litrów krwi. Kolejna zbiórka planowana jest na wiosnę.

ekdar