Sobota, 29 czerwca 2024

KONIN: O problemach wytwarzania w PWSZ

"Współczesne problemy wytwarzania" - to temat konferencji, którą zorganizował Instytut Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem marszałka województwa wielkopolskiego oraz prezydenta Konina w ramach obchodów piętnastolecia konińskiej uczelni. Na konferencję zaproszono przedstawicieli biznesu z regionu konińskiego, firmy współpracujące z Instytutem oraz przedsiębiorców.
       Konferencja składała się z trzech części: jubileuszowej, technicznej oraz panelu dyskusyjnego. W części jubileuszowej Mirosław Pawlak, rektor PWSZ przedstawił piętnastoletnią historię szkoły. Następnie Tadeusz Tylak, wicedyrektor Instytutu Technicznego, omówił działalność Instytutu.
Po części jubileuszowej rozpoczął się panel techniczny, podczas którego można było wysłuchać wykładów o materiałach konstrukcyjnych i narzędziowych, przeglądzie nowych technik i technologii obróbki materiałów, lepszej i oszczędniejszej produkcji, czy problemach techniczno-organizacyjnych w przedsiębiorstwach.
        Podczas panelu dyskusyjnego rozmawiano o współpracy przedsiębiorstw z regionu konińskiego z Instytutem Technicznym. Dyskutowano także o oczekiwaniach przedsiębiorstw i możliwości realizacji tych oczekiwań oraz omówiono sylwetkę absolwenta studiów inżynierskich w PWSZ w Koninie.

www.wkonin.pl