Sobota, 29 czerwca 2024

NUVARRO na konferencji PWSZ w Koninie

O współczesnych rozwiązaniach technicznych oraz organizacyjnych stosowanych w przedsiębiorstwach przemysłowych i usługowych rozmawiano 15 stycznia 2013 r. podczas Konferencji Naukowo-Technicznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Na zaproszenie Instytutu Technicznego konińskiej Uczelni w spotkaniu uczestniczyła również przedstawicielka firmy NUVARRO Sp. z o. o.

Konferencja pt. "Współczesne problemy wytwarzania" została zorganizowana w ramach obchodów Jubileuszu 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Jego Magnificencji Rektora PWSZ w Koninie prof. ndzw dra hab. Mirosława Pawlaka nt. historii, funkcjonowania oraz przyszłych planów konińskiej Uczelni.

Następnie zgodnie z programem spotkania prelekcje wygłosili:

• prof. ndzw. dr hab. inż. Aleksandra Pertek - Owsianna pt. "Nowe materiały konstrukcyjne i narzędziowe"

• dr inż. Robert Cieślak pt. "Przegląd nowych technik i technologii obróbki materiałów"

• prof. ndzw. dr hab. inż. Edward Pająk "Jak produkować lepiej i oszczędniej - problemy techniczno-organizacyjne w przedsiębiorstwach produkcyjnych"

• mgr inż. Mirosław Falkowski pt. "Badania nieniszczące elementów urządzeń technologicznych"

Z kolei wystąpienie nt "Odnawialnych źródeł energii i technologii niskoenergetycznych w Centrum Transferu Technologii NUVARRO" przedstawiła Aneta Mizgalska - przedstawicielka Spółki. Prelekcja dotyczyła regulacji prawnych, polityki energetycznej Unii Europejskiej oraz Polski w kontekście zastosowań odnawialnych źródeł energii oraz technologii niskoenergetycznych w przedsiębiorstwach oraz instytucjach samorządowych. Jako przykład dobrych praktyk w tym zakresie w naszym regionie uznano Centrum Transferu Technologii NUVARRO, które wraz z nowopowstałym Klastrem Technologii Niskoenergetycznych chce przekazać swoje doświadczenie i pokierować zainteresowane firmy, przedsiębiorstwa, jednostki: jak zaplanować inwestycję, jak ją efektywnie zrealizować oraz sfinansować.

Wprowadzane regulacje na poziomie międzynarodowym oraz krajowym są dowodem na to, iż odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna oraz budownictwo niskoenergetyczne będzie tematyką bardzo obleganą i nieuniknioną.

www.nuvarro.pl