Poniedziałek, 13 maja 2024

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół PWSZ w Koninie

Z inicjatywy absolwentów PWSZ w Koninie odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie (19 października 2013 r.) W trakcie obchodów 15-lecia uczelni grupa absolwentów podjęła działania zmierzające do powstania SAiP PWSZ w Koninie. Podczas pierwszego spotkania wybrano zarząd oraz przyjęto statut stowarzyszenia. Stosowne dokumenty założycielskie zostaną złożone w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Stowarzyszenie skupiać będzie absolwentów, studentów, pracowników PWSZ w Koninie oraz przyjaciół naszej uczelni. Jego celem będzie podtrzymywanie więzi między absolwentami oraz monitorowanie ich karier zawodowych w celu dostosowania kierunków i programów studiów do potrzeb rynku pracy, uczestnictwo w różnych formach życia społecznego i prowadzenie działalności statutowej polegającej np.na wspieraniu osób niepełnosprawnych, prowadzeniu działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia, wspieraniu i upowszechnianiu kultury fizycznej, sztuki, turystyki i krajoznawstwa, przeciwdziałaniu uzależnieniom  itd.

Pełne informacje o stowarzyszeniu  już wkrótce.

M.W.
  • DSC04759_1