Poniedziałek, 20 maja 2024

Drugi nabór na konińskiej PWSZ

Drugi nabór do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie potrwa na wydziale społeczno-technicznym do 19 września, natomiast na wydziale kultury fizycznej i ochrony zdrowia oraz zamiejscowym wydziale budownictwa i instalacji komunalnych w Turku do 15 września. Na studentów czeka 13 kierunków i 40 specjalności.

Właśnie zakończył się pierwszy nabór do PWSZ w Koninie. - Największym zainteresowaniem w pierwszym naborze cieszyły się takie kierunki jak: zarządzanie, filologia, praca socjalna i mechanika i budowa maszyn. Podobnie było w zeszłym roku - informuje prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie. - Prowadzimy jednak dalej rekrutację zarówno na te kierunki, jak i te gdzie do tej pory nie został wypełniony limit miejsc. Oczywiście jest też prowadzony nabór na studia niestacjonarne.

Najmniejszym zainteresowaniem cieszyła się informacja naukowa i bibliotekoznawstwo oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Dlatego prowadzony jest drugi nabór.

Rekrutacja prowadzona jest elektronicznie, ale w razie jakiekolwiek wątpliwości czy pytań można na miejscu zarejestrować się przy specjalnie w tym celu przygotowanym stanowisku z pomocą pracownika uczelni.

Konińska PWSZ kształci na studiach licencjackich i inżynierskich. Dokumenty można złożyć od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 16, oraz w soboty w godzinach 8 - 14.

Na konińskiej uczelni może studiować 800 studentów na studiach stacjonarne i 400 na niestacjonarnych.

Warto podkreślić, że kierunki mechanika i budowa maszyn są kierunkami zamawianym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, współfinansowanymi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Program pozwala uatrakcyjnić ofertę kształcenia, wprowadzić nowoczesne formy zajęć, rozwijać współpracę z pracodawcami oraz organizować praktyki zawodowe.