Poniedziałek, 20 maja 2024

Rekordowy Erasmus w PWSZ w Koninie

Dnia 16 października br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie odbyło się spotkanie JM Rektora - prof. nadzw. dr. hab. Mirosława Pawlaka ze studentami  z zagranicy, którzy rozpoczynają studia na naszej Uczelni w ramach programu LLP Erasmus.
Podczas spotkania, JM Rektor przywitał oficjalnie naszych gości, opowiedział o placówce, a także odpowiadał na pytania studentów dotyczące m.in. działalności PWSZ w Koninie i pracy Rektora. Studenci filologii angielskiej Mateusz Rybicki i Adrian Wysocki zapoznali przybyłych z  krótką charakterystyką miasta oraz przedstawili możliwości spędzania czasu poza Uczelnią. W ramach rewanżu,  goszczący u nas studenci przedstawili Panu Rektorowi  krótką historię i kulturę krajów, z których pochodzą, a także powody, dla których zdecydowali się na przyjazd do naszego miasta i podjęcie studiów na naszej Uczelni.
Cieszy fakt, iż działania Rektora mające na celu ciągłe poszukiwanie nowych partnerów zagranicznych i zawieranie z nimi umów o współpracy oraz praca Uczelnianego Koordynatora Programu LLP-Erasmus, przynoszą tak wymierne efekty: w tym roku do PWSZ w Koninie przyjechało 20 cudzoziemców z Turcji i Portugalii z takich uczelni jak: Cukurova University, Mersin University, Secuk University, Ondokuz Mayis University oraz Polytechnic Institute of Braganca.
Piętnastu studentów zostanie w PWSZ w  Koninie do końca tego semestru. Pozostałe pięć osób będzie studiować również w semestrze letnim.
Tak duża liczba studentów z zagranicy to rekordowy wynik w historii naszej Uczelni. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach ta tendencja zostanie utrzymana. Niewątpliwie, jakość kształcenia, które oferuje Uczelnia, jej baza, która nieustannie poddawana jest modernizacji oraz wykwalifikowana kadra dydaktyczno-naukowa znacząco wpływają na zwiększający się poziom internacjonalizacji studiów.
  • DSC07646
  • DSC07690