Poniedziałek, 20 maja 2024
Prawie stu uczniów z konińskich szkół średnich uczestniczyło w wykładach otwartych w PWSZ w Koninie.

Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych oraz II LO wysłuchała 18 stycznia wykładu „Jak skutecznie poruszać się po rynku pracy” dr Agnieszki Szymankowskiej z Instytutu Ekonomicznego. Tego samego dnia wykładu dra hab. Radosława Fiedlera z Instytutu Politologii „Negocjując z terrorystami i samobójcami – sposoby reagowania na sytuacje kryzysowe” wysłuchało 30 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych. Z kolei 19 stycznia młodzież z I LO wysłuchała wykładu „Wieża Babel czyli ile jest języków na świecie i jak one powstały” dr Marty Radajewskiej z Instytutu Neofilologii.

Ze względu na zainteresowanie ze strony szkół średnich planowany jest kolejny cykl wykładów otwartych. Jak mówili uczniowie, z ciekawością przyszli na uczelnię, by zobaczyć czym różnią się wykłady od lekcji w szkole. Tematykę zaproponowanych wykładów uznali za bardzo interesującą.

Żródło: Portal Wielkopolski Wschodniej LM.pl
link do tekstu: http://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/82639/pwsz__wyklady_otwarte