Poniedziałek, 3 czerwca 2024

Portal Wielkopolski Wschodniej LM

W konińskiej PWSZ trwa kolejny nabór kandydatów na studia. - Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej rekrutacji. Jest porównywalna w rokiem ubiegłym - ocenia Mirosław Pawlak, rektor.

Uzupełniany jest jednak skład na poszczególnych kierunkach. Są jeszcze miejsca na edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, pedagogice, politologii oraz na studiach inżynierskich na wydziale zamiejscowym PWSZ w Turku. - Przyjmujemy w zasadzie na wszystkie kierunki – deklaruje rektor. Do studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie zachęcają dziekani wszystkich wydziałów, deklarując wysoki poziom zajęć. Drugi nabór prowadzony będzie do połowy września tego roku. Władze uczelni zakładają, że nowy rok akademicki rozpocznie w Koninie ponad 800 nowych studentów. Od października ruszą także studia podyplomowe.

Inauguracja roku akademickiego, która odbędzie się 2 października połączona zostanie z nadaniem imienia Jana A.P. Kaczmarka auli w centrum wykładowo – dydaktycznym. Pochodzący z Konina kompozytor, laureat Oscara, uświetni swą obecnością tę uroczystość.