Sobota, 11 maja 2024

Oddaj krew,podziel się życiem

Kolejna studencka zbiórka krwi! Jak każda akcja poboru krwi, tak i ta będzie świetną okazją do czynienia dobra!

Po raz kolejny będzie można oddać krew w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie i uratować czyjeś życie!

Jednak niech Was nazwa nie zmyli! Akcja skierowana jest nie tylko do studentów, ale do każdego komu bliskie jest pomaganie i spełnia podstawowe wymagania:

- waga min. 50kg
- wiek 18- 65 lat
- dobry stan zdrowia

Co w zamian?

- satysfakcja z pomocy drugiemu człowiekowi!
- ustawowo dzień wolnego od pracy/nauki
- 8 czekolad

Jak się przygotować do oddania krwi?

1. Dzień przed oddaniem krwi wypić min. 2 litry wody/napoju/soku
2. W dniu oddania wyspać się, zjeść lekki pożywny posiłek.

Podczas rejestracji musisz mieć ze sobą dowód osobisty (lub inny dokument z nr PESEL i zdjęciem) oraz legitymację honorowgo dawcy krwi (jeśli oddawałeś/aś już krew)

Po oddaniu krwi unikaj wysiłku fizycznego i uzupełnij płyny.

Jeśli równie mocno leży Ci na sercu sens pomagania poprzez honorowe krwiodawstwo możesz wstąpić do naszego Klubu jako Członek lub Wolontariusz :D Wystarczy podczas akcji wypełnić formularz! Wszystkich informacji i odpowiedzi na pytania udzielamy online oraz na miejscu akcji.

Organizator:

Klub HDK PCK "Kropla Życia" przy PWSZ w Koninie