Poniedziałek, 20 maja 2024

Świąteczny koncert w PWSZ

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie zaprasza na Koncert Świąteczny Akademickiego Chóru Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert uczelnianego chóru pod dyrekcją prof. Andrzeja Ryłko wypełnią kolędy, pastorałki, utwory organowe i wiersze. – Muzyka, która zabrzmi podczas spotkania jest radosna i ciepła, więc na pewno wprowadzi słuchaczy świąteczny nastrój – zapewnia prof. Ryłko. – Goście usłyszą w naszym wykonaniu nie tylko polskie kolędy i pastorałki, ale także utwory, które kojarzą się okresem bożonarodzeniowym. Wystąpi z nami również prof. Kazimierz Madziała, organista, wykładowca na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu, oraz Piotr Bigora, aktor kaliskiego teatru imienia Bogusławskiego, który będzie recytować wiersze i poprowadzi cały koncert – zachęca profesor.

Na Koncert Świąteczny zapraszamy 14 grudnia o godz. 18.00 do auli przy ul. Przyjaźni 1.

aria