Poniedziałek, 20 maja 2024

Wolontarystyczny Rok Socjalny (FSJ)

Zaprasza do udzialu w  Wolontarystycznym Roku Socjalnym (FSJ), który odbywa się w Niemczech!
Idea programu nakierowana jest na kształcenie, podnoszenie kwalifikacji i wzmacnianie mlodych osob na rynku pracy w Polsce.
Wolontariat rozpoczyna się od września każdego roku i trwa 12 miesięcy. Skierowany jest do młodych ludzi do 26 roku życia, którzy chcą zdobyć niezbedne doświadczenie zawodowe, stać się niezależnym, poznać nowych ludzi i zbierac doświadczenia międzynarodowe!
Wolontariusz w trakcie pracy wolontarystycznej ma zapewnione zakwaterowanie, miesięczne kieszonkowe (165€), pieniadze na wyzwywienie (246€), świadczenia socjalne (ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne), odbywa 5 seminariów tematycznych w ciagu roku, ma również prawo do 26 dniowego urlopu wypoczynkowego.
Wolontarystyczny Rok Socjalny można odbywać w organizacjach socjalnych m.in.: warsztatach i szkołach dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, przedszkolach, szkolach, świetlicach terapeutycznych, organizacjach dla dzieci i młodzieży, centrach i dziennych placowkach dla osób starszych. Każdemu z uczestników, zgodnie z jego zainteresowaniami, wybierane jest miejsce pracy na terenie Niedersachsen (Dolnej Saksonii).

Rok przygody- doświadczenie zawodowe- doskonalenie umiejętności językowych- znajomości międzynarodowe-obywatelstwo europejskie-zabawa-podróże-warsztaty!
Wiecej informacji znajdziesz na naszym facebooku: https://www.facebook.com/wolontariatWniemczech/

Kontakt do koordynatora:
Monika Chypcińska