Poniedziałek, 20 maja 2024

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Individual differences in second language learning and teaching II: The individual and the context"

W dniach 8-10 października 2018 roku, odbyła się druga międzynarodowa konferencja naukowa: Individual differences in second language learning and teaching II: The individual and the context (Różnice indywidualne w uczeniu się i nauczaniu języka drugiego: Jednostka I kontekst). W konferencji udział wzięło około 60 uczestników z różnych krajów na całym świecie (USA, Japonia, Hiszpania, Turcja, Wielka Brytania, Kuwejt). Konferencję uroczyście otworzył Rektor PWSZ w Koninie J.M. prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak. Podczas konferencji wygłoszono pięć wykładów plenarnych, których autorami byli:
  • Robert DeKeyser (University of Maryland)
  • Terry Lamb (University of Westminster))
  • James Lantolf (Pennsylvania State University)
  • Luke Plonsky (Northern Arizona University)
  • Pavel Trofimovich (Concordia University)
Konferencja dotyczyła przede wszystkim różnic indywidualnych i ich wpływu na proces efektywnego przyswajania języka obcego. Niewątpliwie konferencja była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i zaprezentowania wyników przeprowadzonych badań.