Środa, 12 czerwca 2024

Współczesne problemy wytwarzania

„Współczesne problemy wytwarzania” to temat konferencji, którą zorganizował 15 stycznia br. Instytut Techniczny PWSZ w Koninie. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Konina w ramach obchodów 15-lecia Uczelni. Na konferencję zaproszono przedstawicieli biznesu z regionu konińskiego, firmy współpracujące z Instytutem oraz przedsiębiorców.

Konferencja składała się z trzech części: jubileuszowej, technicznej oraz panelu dyskusyjnego. W części jubileuszowej prof. nadzw. dr hab.  Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, przedstawił 15-letnią historię Uczelni. Następnie mgr Tadeusz Tylak, wicedyrektor Instytutu Technicznego, omówił działalność Instytutu.

Po części jubileuszowej rozpoczął się panel techniczny, w którym wystąpili: prof.nadzw. dr hab. inż. Aleksandra Pertek-Owsianna z wykładem pt. „Nowe materiały konstrukcyjne i narzędziowe”; dr Robert Cieślak z wykładem „Przegląd nowych technik i technologii obróbki materiałów”; prof. nadzw. dr hab. inż. Edward Pająk z odczytem „Jak produkować lepiej i oszczędniej – problemy techniczno-organizacyjne w przedsiębiorstwach”. Następnie głos zabrał mgr inż. Mirosław Falkowski z Instytutu Technicznego PWSZ w Koninie, który wygłosił wykład pt. „Badania nieniszczące elementów urządzeń technologicznych”. Na zakończenie tej części, w zastępstwie D. Kałużnego – Prezesa Zarządu NUVARRO Sp. z o.o., z odczytem „Odnawialne źródła energii” wystąpiła p. Aneta Mizgalska.

Podczas panelu dyskusyjnego (ostatnia część konferencji) rozmawiano o współpracy przedsiębiorstw z regionu konińskiego z Instytutem Technicznym PWSZ w Koninie. Dyskutowano także o oczekiwaniach przedsiębiorstw i możliwości realizacji tych oczekiwań oraz omówiono sylwetkę absolwenta studiów inżynierskich w PWSZ w Koninie (nabyta wiedza, umiejętności i kompetencje absolwenta).

edgar/mw

zdjęcia: Dział Promocji PWSZ w Koninie, Krystian Kozłowski  student PWSZ w Koninie

• DSC09177
  • DSC09181