Czwartek, 13 czerwca 2024

Studenci na nartach w Szczyrku

Studenci Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia PWSZ w Koninie wyjechali na obóz zimowy, który według planu studiów był jednym z elementów kształcenia. Młodzież pod czujnym okiem instruktorów uczyła się jazdy na nartach w Szczyrku.

Jak co roku studenci II roku  kierunku wychowanie fizyczne wraz z kadrą wyjechali na obóz zimowy do Szczyrku.
Dla niektórych pobyt ten był pierwszym doświadczeniem z nartami. Jak mówią studenci, szkoda że tylko raz w trakcie całych studiów organizowany jest taki wyjazd.
W założonych po raz pierwszy na nogi butach narciarskich rozpoczęła się nauka zjazdów, skręcania czy zatrzymywania się na nartach .Każdy starał się jak mógł, ale nie zawsze wychodziło. Wtedy można było liczyć na poradę i ciepłe słowo kierownika obozu dra Piotra Inerowicza, jak również pozostałych wykładowców.

Po szaleństwach na stoku młodzież uczestniczyła w zajęciach teoretycznych z narciarstwa. - Na zakończenie obozu oczywiście zaliczenie – adrenalina o wiele większa niż w Uczelni, ale wszyscy z wyników byli zadowoleni – opowiada Asia Kubaszewska studentka.

Po raz pierwszy na obóz narciarski wyjechali studenci z Portugali, którzy w naszej uczelni studiują w ramach programu Erasmus. Portugalczycy byli zachwyceni (o czym opowiedzieli w odrębnym wywiadzie).

Obóz zimowy zakończył się sukcesem zarówno organizacyjnym, jak i edukacyjnym. Początkujący mają już za sobą pierwsze kroki na nartach, jeżdżący zyskali kolejne doświadczenie. Nie byłoby jednak obozu bez konsekwencji i zaangażowania pracowników Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia, którym studenci dziękują za pomoc i wyrozumiałość.

Cudowna przygoda z nartami zakończyła się 12 stycznia br. - Polecamy każdemu taki obóz, naprawdę warto – mówi Asia Kubaszewska, studentka wychowania fizycznego PWSZ w Koninie.

Studenci składają podziękowania dla kadry
Dr Piotra Inerowicza, dziekana Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia  PWSZ w Koninie oraz wykładowcom
mgr Andrzejowi Sękowskiemu, mgr Bartłomiejowi Kozarzewskiemu  oraz  mgr inż. Witoldowi Inerowiczowi, instruktor Polskiego Związku Narciarstwa.

• DSC01474
  • DSC01524