Czwartek, 20 czerwca 2024

PWSZ w Koninie - OLZA

OLZA jest platformą internetową służącą uczelniom do monitorowania losów zawodowych absolwentów. Daje też możliwość generowania dokumentów aplikacyjnych oraz kontaktu studentów i absolwentów z pracodawcami w procesie poszukiwania pracy.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie uczestniczy w projekcie "Obserwatorium Losów Zawodowych Absolwentów Uczelni Wyższych". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet IV. Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.1. Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy, Podziałanie 4.1.1. Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni).

Głównym celem projektu Obserwatorium Losów Zawodowych Absolwentów - OLZA jest wzrost jakości działań uczelni w zakresie monitorowania losów absolwentów. W ramach projektu powstanie platforma internetowa służąca uczelniom do badania losów zawodowych absolwentów. Tym, co będzie wyróżniać platformę OLZA, będą różnorodne dodatkowe funkcjonalności (nakierowane przede wszystkim na studentów i absolwentów), wśród których można wskazać między innymi: [1] moduł zawierający informacje na temat narzędzi aplikacyjnych (CV, listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych); [2] moduł dotyczący skutecznych metod poszukiwania pracy oraz [3] aplikację umożliwiającą generowanie CV i biogramu zawodowego przez studentów i absolwentów.

Obok uczelni oraz studentów i absolwentów trzecią grupę odbiorców platformy stanowią pracodawcy, którzy za pośrednictwem platformy będą mogli bezpośrednio docierać do grupy potencjalnych pracowników, zgłaszając za pośrednictwem platformy oferty pracy, staży i praktyk.

Powiązanie trzech wymienionych podmiotów (uczelni, studentów i absolwentów oraz pracodawców) to właściwa odpowiedź na wyzwania, które stawia przed systemem edukacji i szkolnictwa wyższego dynamicznie przekształcająca się gospodarka.

Serdecznie zapraszamy:
1) pracodawców - zainteresowanych założeniem wizytówki firmy; pozyskiwaniem grupy potencjalnych pracowników, a także zgłaszaniem za pośrednictwem platformy ofert pracy, staży i praktyk.
2) absolwentów - zainteresowanych modułem zawierającym informacje na temat narzędzi aplikacyjnych (CV, listu motywacyjnego, rozmów kwalifikacyjnych); modułem dotyczącym skutecznych metod poszukiwania pracy, aplikacją umożliwiającą generowanie CV i biogramu zawodowego przez studentów i absolwentów oraz uczestnictwem w badaniu losów zawodowych absolwentów (ankieta).

Dane kontaktowe:
inż. Błażej Gorzkowski, mgr Anna Kotarska, mgr Anna Szkalska