Poniedziałek, 10 czerwca 2024

PWSZ w Koninie rozwija współpracę międzynarodową

Liczba zagranicznych uczelni wyższych współpracujących z konińską PWSZ w Koninie nieustannie rośnie. W ostatnich tygodniach konińska placówka zawarła umowy o współpracy dotyczącej wymiany studentów, nauczycieli i pracowników administracyjnych z pięcioma uczelniami z Litwy oraz z uniwersytetem w Chorwacji.

Vilnius Co-operative College, Litwa
College ma swoje placówki w dwóch litewskich miastach: Kowno i Wilno. Można tu studiować przede wszystkim na kierunkach związanych z zarządzaniem czyli: ekonomia biznesu, zarządzanie w biznesie, księgowość, język angielski w biznesie, zarządzanie sprzedażą. College kształci 2.000 studentów.
Umowa między uczelniami dotyczy wymiany międzynarodowej 2 studentów kierunku zarządzanie oraz pracowników dydaktycznych i administracyjnych w ramach programu Lifelong Learning Programme - Erasmus. Umowa o współpracy obowiązywać będzie w latach 2012-2014.

European Humanities University, Litwa
Uniwersytet ulokowany jest w Wilnie. W lutym 2006 roku władze litewskie przyznały jej status uniwersytetu państwowego. Studenci mają możliwość uzyskania tu stopnia licencjata i magistra. Rocznie studiuje tu około 1600 studentów. Na uczelni pracuje około 200 wykładowców.
Umowa między uczelniami dotyczy wymiany międzynarodowej 2 studentów dwóch kierunków: nauki polityczne i turystyka; pracowników dydaktycznych oraz pracowników administracyjnych w ramach programu Lifelong Learning Programme - Erasmus. Umowa o współpracy obowiązywać będzie w latach 2012-2014.

Panevezys College, Litwa
Panevezys College jest uczelnią państwową, aktywnie uczestniczącą w życiu kraju. Kształci specjalistów zawodowych licencjatów. Mieści się w mieście Poniewież, piątym co do wielkości mieście na Litwie.
W Panevezys College można studiować na 27 kierunkach. Umowa między uczelniami dotyczy wymiany międzynarodowej 2 studentów dwóch kierunków: zarządzanie, turystyka, nauczanie wczesnoszkolne, fizjoterapia oraz praca socjalna; pracowników dydaktycznych oraz pracowników administracyjnych w ramach programu Lifelong Learning Programme - Erasmus. Umowa o współpracy obowiązywać będzie w latach 2012-2015.

Lithuanian University of Educational Sciences, Litwa
Wileński Uniwersytet specjalizuje się w kształceniu przyszłych nauczycieli i pedagogów. Korzenie placówki sięgają 1935 roku. Rocznie studiuje tu około 12,5 tys. studentów.
Wileński Uniwersytet Pedagogiczny jest podzielony na dziewięć działów i dwa instytuty.
Umowa między uczelniami dotyczy wymiany międzynarodowej 2 studentów kierunku filologia (angielska i germańska) oraz pracowników dydaktycznych i administracyjnych w ramach programu Lifelong Learning Programme - Erasmus. Umowa o współpracy obowiązywać będzie w latach 2012-2015.

Utena College (Utena University of Applied Sciences), Litwa
Utena University of Applied Sciences to uczelnia państwowa, ustanowiona w 2000 roku, ulokowana w litewskim mieście Utena. Oferuje ona kształcenie prowadzące do stopnia licencjata. Rocznie studiuje tu około 2300 studentów i wykłada ponad 180 nauczycieli.
Uczelnia składa się z dwóch wydziałów: Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej.
Umowa między uczelniami dotyczy wymiany międzynarodowej 2-4 studentów kierunków: zarządzanie, turystyka, fizjoterapia i praca społeczna oraz pracowników dydaktycznych i administracyjnych w ramach programu Lifelong Learning Programme - Erasmus. Umowa o współpracy obowiązywać będzie w latach 2012-2015.

University of Zagreb, Chorwacja
Uniwersytet w Zagrzebiu utworzony został w 1669 roku. Jest najstarszą i największą uczelnią w południowo-wschodniej Europie. Uniwersytet składa się 29 wydziałów i Centrum Studiów Chorwackich. Kształci ponad 50.000 studentów na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.
Umowa między uczelniami dotyczy wymiany międzynarodowej 2 studentów kierunku filologia (angielska) oraz pracowników dydaktycznych w ramach programu Lifelong Learning Programme - Erasmus. Umowa o współpracy  została podpisana na rok akademicki 2012/2013.
  • European-Humanities-University
  • Vilnius Co-operative College