Niedziela, 9 czerwca 2024

Pięć nowych uczelni dla zagranicznej współpracy

Institute Polytechnic de Lisboa, Portugalia
Lisboa Polytechnic Institute to uczelnia publiczna, w której studiuje ok. 15 tyś. Studentów. Uczelnia zatrudnia 1300 wykładowców.
Współpraca dotyczy wymiany studentów oraz wykładowców kierunku fizjoterapia.

Klaipedia University, Litwa
Uniwersytet kształci  ponad 7 000 studentów, zatrudnia  500 nauczycieli akademickich. Uczelnia liczy 7 wydziałów. Uniwersytet posiada umowy partnerskie z 28 uczelniami Europy i Ameryki Północnej.
Współpraca międzyuczelniana dotyczy kierunków: filologia(język angielski, język  niemiecki) oraz mechanika i budowa maszyn.

SMK University of Applied Social Sciences, Litwa
SMK to litewska, wyższa uczelnia prywatna założona w 1994 roku. Pod względem liczby studentów (około 2 tysiące) jest drugą największą prywatną szkołą na Litwie. Działa w dwóch litewskich miastach: portowej Kłajpedzie i stolicy – Wilnie.
Współpraca międzyuczelniana dotyczy wymiany studentów i pracowników w dziedzinie: zarządzanie oraz turystyka i rekreacja.

Riga Stradina University, Łotwa
RSU zapewnia trzy cykle kształcenia: studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie.
Misją uniwersytetu jest kształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie ochrony zdrowia i nauk społecznych.
Według danych z lutego 2012 roku na RSU studiowało prawie 6 tysięcy studentów i wykładało 367 nauczycieli. RSU posiada znaczną liczbę studentów zagranicznych (obecnie jest to 11,2% ogólnej liczby studentów).

Euroacademy, Estonia
Euroacademy oferuje nauczanie w ramach studiów licencjackich na kierunkach: stosunki międzynarodowe, zarządzanie, translatoryka, ochrona środowiska, projektowanie mody, architektura wnętrz oraz na studiach magisterskich: regionalne studia międzynarodowe, zarządzanie, translatoryka, ochrona środowiska. EUROACADEMY powstała w 1997 roku jako prywatna wyższa instytucja oświatowa.
Uczelnia dysponuje między innymi: wyspecjalizowaną biblioteką, specjalnie wyposażoną salą do tłumaczenia symultanicznego, laboratorium badawczym czy pracowniami plastycznymi. Ponadto prowadzi tradycyjne imprezy, takie jak konferencje badawcze studentów, wystawy prac i pokazy mody.
Współpraca międzyuczelniana dotyczy kierunków: zarządzanie, politologia i języki.