Niedziela, 2 czerwca 2024

Nowa uczelnia partnerska w ramach Erasmusa!

Do grona partnerskich uczelni konińskiej PWSZ dołączył Uniwersytet w Segedynie (University of Szeged). Umowa między uczelniami została podpisana na lata 2013-2014 z inicjatywy prof. nadzw. dr. hab. Mirosława Pawlaka, Rektora PWSZ w Koninie. Współpraca dotyczy wymiany międzynarodowej pracowników dydaktycznych Instytutu Neofilologii w ramach programu Lifelong Learning Programme – Erasmus.

Uniwersytet w Segedynie http://www.u-szeged.hu/  to druga najstarsza, nieprzerwanie istniejąca uczelnia, założona w 1581 r. i jedna z wiodących instytucji naukowych na Węgrzech. Uczelnia składa się z 12 wydziałów m.in.: Medycyny, Ekonomii i Nauk Administracyjnych, Budownictwa, Edukacji , Prawa. Uniwersytet kształci ponad 30.000 studentów, zatrudnia 6.600 pracowników.
Uniwersytet w Segedynie, po raz trzeci w kolei, został uznany jako najlepsza uczelnia Węgier (według Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata).

Główna siedziba uniwersytetu znajduje się w Segedynie, mieście studenckim położonym na południu Węgier. Jest  to trzecie pod względem liczby ludności miasto, liczące 170.000 mieszkańców (dane z 2011 roku).

• Uni Nr 2
  • zdjecie nr 4