Wtorek, 11 czerwca 2024

Nowa uczelnia partnerska z Turcji

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie podpisała kolejną umowę partnerską , tym razem z Kafkas Uniwersytet w Turcji.

Kafkas Uniwersytet jest uczelnią publiczną, utworzoną w 1992 roku. Kampus znajduje się w mieście Kars. Kształci 40 tysięcy studentów na 6 wydziałach: Weterynarii, Medycznym, Nauk Społecznych, Leśnictwa, Ekonomii oraz Nauk politycznych.

Miasto Kars ma 130 tysięcy mieszkańców, położone jest w północno-wschodniej Turcji, nad rzeką Kars.
Współpraca między uczelniami dotyczyć będzie wymiany studentów i wykładowców kierunków: pedagogika, politologia oraz filologia w ramach programu Erasmus.

• kafkas1
  • kafkas2