Poniedziałek, 15 lipca 2024

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kłodawie

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, prof. nadzw. dr hab. Mirosław Pawlak, podczas inauguracji roku akademickiego 2012/2013 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kłodawie wygłosił wykład inauguracyjny „Jak skutecznie uczyć się języków obcych”. Rektor wręczył również indeksy nowym słuchaczom uniwersytetu.

15 października  2012 r. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kłodawie zainaugurowało  swój piąty rok akademicki. Gośćmi uroczystości, oprócz Rektora PWSZ w Koninie, prof. dra hab. Mirosława Pawlaka, byli m.in. Prezes UTW w Koninie – mgr Urszula Adamska oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Grzegorzewie – mgr Tomasz Poniecki, który podczas uroczystości wręczył UTW w Kłodawie swoją pracę dyplomową pt: „Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kłodawie 2008-2012”.

Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kłodawie, mgr Wiesława Wojciechowska, przypomniała podczas uroczystości, że trwa Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012. Rok 2012 został ogłoszony także przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Zwróciła uwagę na to, że podjęcie polityki senioralnej przez Państwo świadczy o wadze problemu starzejącego się społeczeństwa.Oferta edukacyjna UTW w Kłodawie jest bardzo wszechstronna i zróżnicowana. Podstawowymi zajęciami dydaktycznymi są wykłady, które odbywają się raz w miesiącu. Oferta UTW zakłada również uczestnictwo w 14 sekcjach, gdzie słuchacze mogą pogłębiać swoją wiedzę, uzdolnienia, zainteresowania, a także dzielić się nimi z innym słuchaczami. Aż pięć sekcji związanych jest z nauką języka obcego; słuchacze UTW w Kłodawie skorzystają, więc z pewnością ze wskazówek teoretycznych i praktycznych Rektora PWSZ w Koninie, prof. dra hab. Mirosława Pawlaka, dotyczących skutecznego i efektywnego uczenia się języków obcych.

ekdar
  • 8_wyk¦ad_inauguracyjny_Rektora_PWSZ_w_Koninie