Poniedziałek, 15 lipca 2024

Obchody XX-lecia PWSZ w Lesznie

Prof. nadzw. dr hab. Jakub Bartoszewski, prorektor ds. Nauki, Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej PWSZ w Koninie w imieniu rektora prof. zw. dr. hab. Mirosława Pawlaka oraz całej społeczności akademickiej uczestniczył w uroczystych obchodach XX-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie oraz Dniu Patrona. Obchody odbyły się 9 maja br. w Lesznie.

Ceremonia obejmowała wystąpienie rektora oraz prorektorów leszczyńskiej uczelni, a także zagranicznych gości. Przedstawiono historię uczelni za pomocą rysunku wykonanego piaskiem. Obchody zwieńczył uroczysty koncert muzyczny w wykonaniu absolwentów uczelni oraz wspólne odśpiewanie 100 lat.

P. Herman

Zdjęcia: źródło naszemiasto.pl