Niedziela, 14 lipca 2024

Zapowiedź - Konferencji „Wychowanie fizyczne- metodyka nauczania i aplikacje”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie

Katedra Morfologicznych i Czynnościowych Podstaw Kultury Fizycznej

Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia

Centrum Doskonalenia Nauczycieli
w Koninie

zapraszają do udziału w konferencji
metodyczno - szkoleniowej

Wychowanie fizyczne – metodyka nauczania i aplikacje

która odbędzie się w dniu 17 października 2013 r.

w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie

Patronat honorowy

prof. dr hab. Mirosław Pawlak

Przewodniczący Konwentu
dr Wiesław Steinke

Dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia
doc. dr Piotr Inerowicz

Cel konferencji

W porozumieniu z przedstawicielami Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz po dokonanej analizie materiałów dotyczących teoretycznych aspektów wychowania fizycznego, odnotowano znaczącą lukę w zakresie praktyczno - metodycznych opracowań treści przedmiotu. Zapotrzebowanie na tego typu aktywność zostało już wcześniej wyrażane przez nauczycieli wychowania fizycznego zarówno podczas  konferencji metodycznych organizowanych przez ODN oraz podczas konferencji naukowych organizowanych przez Katedrę Morfologicznych i Czynnościowych Podstaw Kultury Fizycznej Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.
Stąd też celem konferencji jest promocja wychowania fizycznego poprzez łączenie twórczej refleksji badawczej z szeroko pojmowaną praktyką wychowania fizycznego, turystyki i rekreacji ruchowej. Pragniemy zaprosić Państwa do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie metodyki wychowania fizycznego ze szczególnym uwzględnieniem jej współczesnych trendów. Konferencja będzie także służyć nawiązywaniu kontaktów dydaktycznych nauczycieli, organizatorów i animatorów turystyki i rekreacji ruchowej z placówkami oświatowymi i akademickimi.

Planowana struktura konferencji:
  1. Część teoretyczna ( wystąpienia)
         - prof. dr hab. Wiesław Osiński – kierownik Katedry Teorii i Metodyki Wychowania Fizycznego AWF w Poznaniu
         - prof. nadzw. dr hab. Michał Bronikowski – kierownik Zakładu Metodyki  Wychowania Fizycznego AWF w Poznaniu
         - mgr Iwona Hudańska - konsultant ds. doradztwa programowo-metodycznego CDN  w Koninie
  1. Część praktyczna (prezentacja i komentarz metodyczny trzech wybranych lekcji wychowania fizycznego)

Uczestnicy konferencji

Nauczyciele wychowania fizycznego, specjaliści turystyki i rekreacji, pracownicy naukowo-dydaktyczni, studenci wychowania fizycznego, turystyki i rekreacji, pedagogiki.

Komitet organizacyjny

doc. dr Janusz Kwieciński
doc. dr Maciej Tomczak
doc. dr Edyta Bielik
mgr Jarosław Jankowski
mgr Iwona Hudańska
doc. dr Karolina Waliszewska
mgr Ewa Janeczek
mgr Tomasz Elsner
mgr Robert Szymański

Zgłoszenie udziału w konferencji

Zgłoszenie należy przesłać do 5 września 2013 r. drogą elektroniczną na adres: <konferencja-ikf@konin.edu.pl>.

Szczegółowy program konferencji zostanie przesłany drogą elektroniczna do 10 września komunikacie nr 2.

Sekretariat konferencji

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
doc. dr Janusz Kwieciński (+48 063 249 71 66; +48 728 358 534)
doc. dr Maciej Tomczak  (tel. +48 601482178)
mgr Tomasz Elsner (tel. +48 888 130 750)

e-mail: konferencja-ikf@konin.edu.pl

Koszty uczestnictwa

Koszty uczestnictwa  w konferencji wynoszą 50 zł i obejmują materiały konferencyjne, monografię naukową (obejmującą omawiane podczas konferencji zagadnienia, przykładowe konspekty lekcji wychowania fizycznego z komentarzem metodycznym), bufet kawowy.
Każdy z uczestników otrzyma także certyfikat potwierdzający udział w konferencji.

Opłatę konferencyjną należy uiścić do 10 września 2013 r. na konto:
Kredyt Bank S.A. o/Konin
z dopiskiem: „konferencja – ikf”

Zapraszamy!

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA

W KONFERENCJI

"Wychowanie fizyczne – metodyka nauczania i aplikacje"

Tytuł (stopień) naukowy, imię i nazwisko
Stanowisko
Instytucja
NIP i adres instytucji,
 na którą należy wystawić fakturę

Telefon, fax

Komunikat nr 2 prześlemy po otrzymaniu zgłoszenia.