Niedziela, 16 czerwca 2024

Koniński PWSZ coraz bardziej popularny za granicą!

Liczba zagranicznych studentów Programu Erasmus w naszej Uczelni nieustannie rośnie. Podobnie jak rok temu,  możemy dziś znowu powiedzieć: jeszcze nigdy nie gościliśmy tak dużej liczby studentów z zagranicy!

Przed rokiem w murach naszej Uczelni zasiadło 20 cudzoziemców i już była to rekordowa liczba. Od października 2013 roku na zajęcia w PWSZ w Koninie będzie uczęszczać 31 cudzoziemców.

21 nowo przybyłych osób to obywatele Turcji. Pozostałe 10 to Portugalczycy.11 cudzoziemców będzie studiować politologię, 10 filologię angielską, 5 zarządzanie, 3 turystykę i rekreację, a 2 pracę socjalną. Warto podkreślić, że pierwszy raz będziemy gościć zagranicznych studentów na kierunkach turystyka i rekreacja oraz praca socjalna.

Jak co roku przybyli „Erasmusi” oprócz zajęć przewidzianych w ramach swoich studiów, będą uczęszczać na kurs języka polskiego.
7 osób już zadeklarowało chęć pobytu na cały rok akademicki. Pozostali, jak na razie, zgłosili chęć odbycia w Koninie jednego semestru studiów. Z niecierpliwością czekamy na przybycie zagranicznych studentów.

mata