Niedziela, 14 lipca 2024

Wykład dla maturzystów w Kole

O biochemicznych przyczynach występowania niektórych schorzeń kręgosłupa mówił  dr Andrzej Mroczkowski z Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia PWSZ w Koninie.

Dra Mroczkowskiego zaprosili uczniowie klas maturalnych oraz pierwszej klasy technikum o profilu geodezyjnym, a także nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole. Tytuł wygłoszonej w ZSE-A prelekcji brzmiał „Schorzenia kręgosłupa jako narastający problem współczesnego społeczeństwa”. Oprócz biochemicznych przyczyn występowania wad postawy ciała u dzieci wykładowca przedstawił też podstawowe zasady ergonomii, jakie obowiązują podczas wykonywania pracy fizycznej oraz pracy umysłowej .

Wykład odbył się 20 marca 2014 r.

zdjęcia: Ewa Dolaczyńska