Niedziela, 14 lipca 2024

Obowiązkowe szkolenie z zakresu BHP dla studentów I roku studiów

Zgodnie z zarządzeniem Nr 78/2014 Rektora PWSZ w Koninie z dnia 15 września 2014 r. wszyscy studenci wpisani na I rok studiów pierwszego i drugiego stopnia są zobowiązani w terminach określonych w odrębnym harmonogramie odbyć i zaliczyć szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Studenci, którzy w ramach dotychczasowego kształcenia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie odbyli już szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy nie przystępują do szkolenia powtórnie.
Terminy szkolenia studentów I-ego roku studiów z zakresu BHP w roku akademickim 2014/2015 określa załącznik. W tych terminach studenci będą mogli zalogować się na uczelnianej platformie e-learningowej i przystąpić do odbycia i zaliczenia szkolenia.

W celu odbycia i zaliczenia szkolenia każdy student I roku studiów zobowiązany jest:
  • założyć konto i zalogować się na uczelnianej platformie e-learningowej (http://elearning.konin.edu.pl) oraz dokonać zapisu na kurs z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • zapoznać się z materiałami dydaktycznymi z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy znajdującymi się na stronie wirtualnej platformy;
  • wypełnić test zaliczeniowy.
Student może przystąpić do rozwiązania testu w trybie zdalnym dwukrotnie. System sam wskaże wynik testu.
Student, który nie może odbyć szkolenia w trybie zdalnym, powinien skontaktować się z pracownikiem służby BHP (Pan inż. Waldemar Kurzawa) w pierwszym tygodniu trwania szkolenia poprzez adres e-mail: bhp@konin.edu.pl.

Informacje dotyczące odbycia obowiązkowego szkolenia z zakresu BHP przedstawi studentom I-ego roku studiów podczas Dnia Adaptacyjnego 2014 – Pan inż. Waldemar Kurzawa (Inspektor ds. BHP i ppoż.).
Ponadto na stronie internetowej Uczelni, w dziale „DLA STUDENTA” , w zakładce „Szkolenie BHP dla studentów” zostaną zamieszczone niezbędne informacje oraz harmonogram szkolenia.
Materiały dydaktyczne z zakresu BHP oraz test zaliczeniowy pojawią się na uczelnianej platformie e-learningowej w połowie października, ale o szczególach będzie mówił Pan W. Kurzawa na ww. spotkaniu ze studentami.