Niedziela, 14 lipca 2024

Akademia sportowa i nie tylko

Zajęcia Akademii Młodego Studenta dla uczniów III klasy o profilu sportowym z Gimnazjum nr 6 w Koninie przygotowuje 22 stycznia Katedra Morfologicznych i Czynnościowych Podstaw Kultury Fizycznej PWSZ w Koninie.

Plan tego spotkania zakłada zajęcia z anatomii ‒ „Sposoby badania wad postawy i zagrożenia”, które poprowadzi dr Bartosz Chmielewski, i udzielania pierwszej pomocy ‒ „Ratuj życie”, o co zadba mgr Ewa Wojskunowicz.
Po nich zaproszona grupa podzieli się: chłopcy wezmą udział w ćwiczeniach gimnastycznych na przyrządach, a ich edukacją i bezpieczeństwem zajmie się  dr Janusz Kwieciński. Natomiast dziewczęta będą doskonaliły zumbę pod okiem dr Edyty Bielik, mgr Ewy Janeczek i Dawida Pieroga, studenta I roku dietetyki.

Na zakończenie wszyscy zapoznają się z podstawowymi zasadami samoobrony. Działań zabezpieczających przed chwytami i obchwytami tułowia uczyć będzie dr Julian Jaroszewski i Marika Piotrowska, studentka II roku wychowania fizycznego.

aria